Wigilia Zesłania Ducha Świętego.

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza wszystkich przedstawicieli wspólnot, ruchów i stowarzyszeń działających w naszej diecezji do Pelplina na wspólną modlitwę w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha świętego, 27 maja na godz. 10.00.

Wigilia Zesłania Ducha Świętego ma być co roku w naszej diecezji:

· okazją do spotkania biskupów ze świeckimi, którzy pełnią funkcje odpowiedzialnych we wspólnotach modlitewno – formacyjnych, ruchach i stowarzyszeniach,

· dniem wspólnej modlitwy o odnowę naszej diecezji,

· wsłuchaniem się, czym żyje nasza diecezja,

· wydarzeniem formacyjnym.

Program spotkania:

10.00 Msza Święta pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny,

11.30 „Kościół, który kocham” – konferencja biskupa pomocniczego Arkadiusza Okroja; czas na rozmowy, pytania i kawę/herbatę,

13.15 modlitwa o wylanie Ducha Świętego dla naszej diecezji,

ok. 14.15 zakończenie.

Wydział Duszpasterski zwraca się z prośbą do Księży Proboszczów, aby przekazali powyższą informację wspólnotom działającym w parafiach. Uczestnictwo należy zgłaszać na adres: wydziałduszpasterski@diecezja-pelplin.pl.