Święty Michał Archanioł

Pan architekt mgr inż. Tomasz Lew przekazał do naszej świątyni XVIII-wieczną figurę świętego Michała Archanioła. Bardzo serdecznie dziękujemy za ten dar. Jest to dla nas wyróżnienie i zaszczyt. Chcemy więc na początku roku liturgicznego wprowadzić do naszego zwyczaju odmawianie modlitwy do świętego Michała Archanioła po każdej mszy świętej. Zwyczaj ten jest w wielu parafiach. Ofiarodawcy serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

Modlitwa do świętego Michała Archanioła.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła. Amen