Święto patrona strażaków.

Dnia 4 maja 2023 przeżywaliśmy święto patrona strażaków – św. Floriana. Zgromadziliśmy się na celebrowaniu mszy świętej i nabożeństwie majowym w naszym parafialnym kościele. Nie zabrakło druhen i druhów naszej jednostki OSP Leśno i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Leśna na czele z prezesem OSP Leśno Mirosławem Radtke i Naczelnikiem OSP Leśno Sławomirem Gliszczyńskim. Gościliśmy także Komendanta Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej Janusza Szmaglika. Przybył na naszą uroczystość Pan Marek Buza prezes zarządu wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gdańsku i radny powiatu chojnickiego Tomasz Orzłowski. Na naszą uroczystość przybyła także delegacja z OSP Główczewice. Nie zabrakło rodzin strażaków i wiernych z parafii. Po mszy odbył się uroczysty apel przy naszej remizie i wspólny poczęstunek. Wszystkim serdecznie dziękujemy.