Pielgrzymka do Włoch 2024

PIELGRZYMKA DO WŁOCH SAMOLOTOWO – AUTOKAROWA PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA P.W. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO W LEŚNIE

NEAPOL, SAN GOVANI ROTONDO, MONTE SANT ANGELO, RZYM, WATYKAN, CASCIA,  ASYŻ, LORETO, RAVENNA, WENECJA, PADWA, WIEDEŃ

11-19.08.2024

Dzień I    Niedziela 11.08.2024Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz. 03:45. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot do Neapolu o godz. 05:45. Lądowanie w Neapolu o 08:25. Następnie spotkanie z autokarem, wizyta w kościele San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes z grobowcem Ojca Dolindo, gdzie odbędzie się Msza św. Przejście do historycznego centrum Neapolu. Czas wolny. Następnie spacer po najważniejszych zabytkach Neapolu. Przejazd na nocleg do Monte San Angelo. Zakwaterowanie, obiadokolacja.
Dzień II Poniedziałek 12.08.2024Msza św. w Grocie św. Michała Archanioła w MSA w miejscu jego największego kultu. Śniadanie. Następnie przejazd do San Giovani Rotondo wizyta Sanktuarium św. Ojca Pio i miejscach z nim związanych – Kościół Matki Bożej Łaskawej (Kościół pamiętające czasy Ojca Pio, w którym sprawował liturgię i spowiadał wiernych) oraz nowoczesny Kościół  pw. Św. Ojca Pio., gdzie obecnie znajdują się doczesne szczątki Świętego. Powrót do Monte San Angelo na obiadokolację i nocleg.
Dzień III Wtorek 13.08.2024Śniadanie. Przejazd do Lanciano. W Lanciano w VIII stuleciu w kościele pod wezwaniem św. Legoncjana miał miejsce pierwszy i najważniejszy dla kościoła katolickiego Cud Eucharystyczny, kiedy hostia stała się ciałem, a wino krwią. Cudownie przemienioną hostię i zakrzepłą krew otoczono w Lanciano wyjątkową czcią. Jest ona przechowywana w artystycznie wykonanej przez neapolitańskich jubilerów srebrnej monstrancji, a badania naukowe dowiodły prawdziwości, że jest to ciało człowieka i krew grupy AB (ciekawostką jest, że jest to taka sama grupa krwi jak na Całunie Turyńskim). Msza św. Przejazd do Manoppello. Dalsza podróż do Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień IV Środa 14.08.2024Śniadanie. Msza św. Przejazd na Lateran, gdzie znajduje się Bazylika św. Jana na Lateranie – jedna z Czterech Bazylik Większych. Nawiedzenie Świętych Schodów, po których Jezus szedł do Piłata, Baptysterium. Przejazd na Watykan. Plac Świętego Piotra, spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem na modlitwie Anioł Pański.Czas wolny.  Przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień V Czwartek 15.08.2024Śniadanie pakiet. Msza św. przy grobie JP II*. Czas na modlitwę w bazylice i przy grobie papieża. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, Groty Watykańskie. Czas wolny. Przejazd do Bazyliki Matki Boskiej Większej. Spacer po antycznym Rzymie – Koloseum, panorama na Forum Romanum, fora cesarskie, Kolumna Trajana, Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny. Następnie przejście pod Panteon i czas wolny. Dalsza część spaceru po nowożytnym Rzymie – Fontanna di Trevi i Schody Hiszpańskie. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień VI Piątek 16.08.2024Śniadanie. Przejazd do miejsc związanych ze św. RitąCascia, gdzie odbędzie Msza św. Następnie przejazd do miasta św. Franciszka z Asyżu. Po drodze wizyta w Bazylice Santa Maria degli Angeli, miejscu życia pierwszych braci i śmierci Biedaczyny z Asyżu. Obiadokolacja. Nocleg.  
Dzień VII Sobota 17.08.2024Śniadanie. Msza św. w Bazylice św. Franciszka i zwiedzanie jej. Następnie spacer po historycznym centrum – m.in. Bazylika św. Klary. Przejazd do Padwy i nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Padwy. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień VIII Niedziela 18.08.2024Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Przeprawa łodzią  do historycznego centrum miasta – Plac św. Marka. Spacer po historycznym centrum – m.in. Pałac Dożów, słynny Most Rialto, Kanał Grande. Przejazd do hotelu w okolicach Wiednia. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień IX Poniedziałek 19.08.2024Śniadanie. Przejazd do Wiednia. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem w centrum Wiednia. Zwiedzanie historycznego centrum stolicy Austrii. Przejazd do Polski i następnie autostradą A1 na północ, zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych w miejscu rozpoczęcia.
  

          CENA: 905 EURO + BILET LOTNICZY       

ŚWIADCZENIA:

 • Przelot samolotem na trasie Gdańsk–Neapol liniami Ryanair + mały bagaż

( 40cmx20cmx25cm) + bagaż rejestrowany 20kg

 • Przejazdy autokarem turystycznym zgodnie z programem,
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
 • Śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
 • Opieka pilota,
 • Miejscowi przewodnicy zgodnie z programem,
 • Ubezpieczenie KL, NNW, w Signal Iduna

(Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 EUR, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU). 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • Napojów do obiadokolacji,
 • Wydatków osobistych,
 • Indywidualnego nagłośnienia – 5zł/dzień
 • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (15 zł + 15 zł)

UWAGI:

 • Każdego dnia Msza św. ustalona z Opiekunem Duchowym i po potwierdzeniu przez kościół/sanktuarium,
 • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • *Msza św. przy grobie Jana Pawła II po potwierdzeniu przez Watykan.