Pielgrzymka do Wiela.

Tegoroczne pielgrzymowanie do sanktuarium kalwaryjskiego odbyło się po 2 latach przerwy spowodowanej pandemią. Mimo deszczu, który straszył nas w nocy przed pielgrzymką zebraliśmy się w naszym parafialnym kościele na mszy świętej 28.05 o godz. 7.30. O godzinie 8.30 zwarci i gotowi ruszyliśmy na pielgrzymkowy szlak.

Wyruszyliśmy w pięknej pogodzie i ze śpiewem na ustach do Wiela. Zebrała się imponująca gromada – 200 pielgrzymów.

W trasie jest również czas na odpoczynek. Jeden, ale porządny, krótko przed Wielem. nie zabrakło kawy i pysznych wypieków.

Dotarliśmy do celu!!! Tam odbyło się przywitanie pielgrzymek. Następnego dnia uczestniczyliśmy na mszy pod przewodnictwem księdza biskupa Ryszarda Kasyny.

Pełni duchowej strawy musieliśmy się pożegnać i ruszyć w drogę powrotną.

W drogę powrotną 29.05 wyruszyliśmy już w nieco mniejszym składzie – 70 pielgrzymów, ale też z radością i ze śpiewem na ustach.

Dwa dni pod okiem naszych czujnych braci porządkowych 🙂

Koniec pielgrzymki to dużo radości, ale i duużo wody. Trochę na koniec popadało. Dziękujemy naszym parafianom, że przyszli nas powitać i pielgrzymkę zakończyliśmy nabożeństwem majowym.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w pielgrzymce, dziękuję niosącym krzyż, chorągwie, feretron, nagłośnienie i tablicę, siostrom zakonnym, dziękuję za oprawę muzyczną i panu wiozącemu bagaże, dziękuję służbom porządkowym, Policji i Strażakom. Dziękuję za miłą niespodziankę i pyszny poczęstunek na trasie, tym którzy nam go przygotowali.

Dziękujemy Księdzu Kustoszowi wielewskiego sanktuarium – ks. Janowi Flisikowskiemu, wszystkim parafianom z Wiela za gościnne przyjęcie i piękny czas spędzony razem. Do zobaczenia za rok!!!