Pielgrzymka do Sanktuarium.

W sobotę 20.05.2023 po porannej mszy świętej udaliśmy się w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia we Wielu w imponującej liczbie 250 pielgrzymów. W drodze towarzyszyły nam śpiewy i modlitwy. Po dotarciu na wielewską kalwarię zostaliśmy pięknie powitani przez kustosza ks. Jana Flisikowskiego i uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej. Następnego dnia braliśmy udział we mszy świętej pod przewodnictwem księdza biskupa Ryszarda Kasyny. Po pożegnaniu pielgrzymów ruszyliśmy w powrotną drogę. Z Wiela do Leśna pielgrzymowało 100 pątników.

Dziękuję wszystkim pielgrzymom, którzy udali się do Wiela za czas wspólnej modlitwy i radości. Za wzajemną życzliwość i uśmiech. Dziękuję druhom z OSP Leśno za zabezpieczenie trasy, dziękuję scholi za animację śpiewu, dziękuję panu Ryszardowi Łonskiemu za transport bagaży. Dziękuję niosącym krzyż, feretron, chorągwie i tuby. Dziękuję Pani Elżbiecie Łonskiej za pyszny poczęstunek na trasie pielgrzymki. Dziękuję Panu Mirosławowi Radtke za przywóz i odwóz pielgrzymów. Dziękuję za wspólną modlitwę Siostrom Franciszkankom. Dziękuję Panu Robertowi Szymlek za piękne zdjęcia. Dziękuję wszystkim wiernym naszej parafii, którzy modlili się za nas i duchowo z nami pielgrzymowali i tym wiernym, którzy nas powitali jak wracaliśmy do Leśna. Bóg zapłać za piękny czas.