Pielgrzymka

DATA: 15 – 22.01.2023

PARAFIA P.W. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO W LEŚNIE

OPIEKA DUCHOWA KS. PROB. DAMIAN DOZDOWSKI

Dzień I 15.01.2023 Niedziela  Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku – Rębiechowie o godz. 09:55. Wylot o godz. 11:55 i lądowanie w Warszawie o godz.. 12:55. Msza Św. w kaplicy na lotnisku. Wylot do Izraela o godz. 14:20. Lądowanie w Tel Awiwie na lotnisku Ben Guriona o godz. 19:05. Przejazd do hotelu w Tyberiadzie – CLUB HOTEL –  zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.
Dzień II 15.01.2023 PoniedziałekŚniadanie. Wizyta w Kafarnaum – ośrodku działalności Jezusa w Galilei. Msza św. o g. 9:00 w Bazylice św. Piotra. Zwiedzanie miejsc położonych nad brzegiem jeziora Galilejskiego, nazywanego Jeziorem Jezusa. Następnie Góra Błogosławieństw, sanktuarium upamiętniające kazanie na górze. Po południu przejazd do Tabghy. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa, możliwość odnowienia przysięgi małżeńskiej. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień III 15.01.2023 WtorekŚniadanie. Wizyta w Hajfie, malowniczo położonym mieście nad Morzem Śródziemnym, na stokach Góry Karmel, widok na Ogrody Bahaitów. Wjazd na Górę Tabor oraz wizyta w Bazylice Przemienienia Pańskiego. Nazaret – rodzinne miasto Jezusa, Msza św. w Bazylice Zwiastowania Najświętszej Marii Panny o g. 17:00, następnie grota stanowiąca część domu Marii, Kościół św. Józefa oraz źródełko Marii. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień IV 15.01.2023 ŚrodaŚniadanie. Przejazd do Qasr al-Yahud – miejscowości położonej nad rzeką Jordan w miejscu, w którym zgodnie z tradycją odbył się chrzest Jezusa. Przejazd do Jerycha, najniżej położonego i jednego z najstarszych miast świata – widok na Tel es-Sultan (z zewnątrz) oraz Górę Kuszenia i Drzewo Zacheusza. Msza św. o g. 11:00 w Kościele Dobrego Pasterza. Przejazd nad Morze Martwe, czas wolny na kąpiel w morzu. Przejazd do Betlejem do  hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień V 15.01.2023 CzwartekŚniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy. Msza św. o g. 8:00. Następnie zwiedzanie Betlejem, miasta, w którym narodził się Jezus: Bazylika Narodzenia Pańskiego z Grotą Narodzenia, Grota Mleczna Przejazd do Jerozolimy. Góra Oliwna, panorama Starego Miasta. Następnie wizyta w miejscu Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa, Kościół Pater Noster, wzniesiony nad grotą znaną jako miejsce, gdzie Chrystus nauczył swych uczniów modlitwy „Ojcze Nasz”, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień VI 15.01.2023 Piątek  Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie: Ściana Płaczu, najważniejsze miejsce judaizmu, Kościół Św. Anny – tradycyjnego miejsca narodzenia Marii. Następnie wędrówka śladami Chrystusa – Drogą Krzyżową wzdłuż Via Dolorosa, Msza św. o g. 9:00 i kontynuacja Drogi Krzyżowej do Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny na Starym Mieście. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień VII 15.01.2023 SobotaŚniadanie. Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Przejazd do Ein Karem, o g. 9:00 Msza św. i wizyta w Kościele Jana Chrzciciela. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie: dzielnica Żydowska Cardo, Syjon Chrześcijański – Wieczernik, Grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra „In Gallicantu” znajdujący się zgodnie z tradycją w miejscu, w którym Apostoł Piotr zaparł się Jezusa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień VIII 15.01.2023 NiedzielaŚniadanie. Wykwaterowanie z hotelu PARADISE PREMIUM. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Odprawa bagażowo-biletowa o godz. 8:35. Wylot do Warszawy  o godz. 11:35. Lądowanie na lotnisku w Warszawie o godz. 14:35. Msza św. w kaplicy na lotnisku. Wylot do Gdańska o godz. 15:25. Lądowanie w Gdańsku – Rębiechowie o godz. 16:25. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 5 600 zł

ŚWIADCZENIA:

• Przelot na  trasie Gdańsk – Warszawa – Tel Awiw – Warszawa – Gdańsk polskimi liniami lotniczymi LOT z bagażem  (bagaż rejestrowany 23 kg i podręczny – 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm)
  • Przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,
  • Noclegi w pokojach 2 osobowych z  WC i łazienką w następujących hotelach:
  • CLUB HOTEL w Tyberiadzie – 3 noce
  • PARADISE PREMIUM w Betlejem – 4 noce
  • Śniadania,
  • Obiadokolacje,
  • Ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna

(Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU).

• Opieka kwalifikowanego przewodnika biblisty na trasie pielgrzymki,
  • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: Kafarnaum, Kościoła św. Piotra In Gallicantu, Kościoła Ojcze Nasz, Kościoła Wniebowstąpienia, Kościoła św. Anny i sadzawki Betesda, Muzeum Yad Vashem, Tabgha, Góra Błogosławieństw,
  • Wjazd na Górę Tabor.
  • Indywidualne nagłośnienie,
  • Zwyczajowe napiwki,
  • Obowiązkowe opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny  i Pomocowy.

UWAGI:

• Codzienna Msza św. w miejscu uzgodnionym z Kustodią i Opiekunem Duchowym,
  • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
  • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
  • Godziny lotów podane są w czasach lokalnych,
  • Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia pielgrzymki,
  • W paszporcie nie powinno być wiz wystawionych przez władze syryjskie, bądź libańskie,
  • Cena może ulec zmianie ze względu na zmianę kursu walut i cenę paliwa.