Ogłoszenia 13.10.2024.

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i o godz. 11.30. Obchodzimy XXIV Dzień Papieski pod hasłem; „Ewangelia starości i cierpienia”. Po mszach zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która stypendialnie wspiera uczniów i studentów na terenie całej Polski.

Ta niedziela to ostatni dzień objawień fatimskich. Nabożeństwo różańcowe i procesja ze świecami o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.

Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na kolekcie inwestycyjnej. Zebraliśmy tydzień temu 7000 zł. Bóg zapłać.  Serdeczne podziękowania składam druhom strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej za usypanie kamienia wokół naszej świątyni parafialnej. Dziękuję grupie młodzieżowej za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji ewangelizacyjnych w Dziemianach dla kandydatów do bierzmowania i dziękuję wszystkim ich uczestnikom.

Nabożeństwa różańcowe codziennie po mszy o godz. 17.00. Zachęcam, aby tą piękną modlitwę celebrować także w naszych domach. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim prowadzącym modlitwę różańcową w naszej świątyni.

W poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie grupy młodzieżowej.

We wtorek nasza parafia duchowo łączyć się będzie z Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie tworząc „Most modlitewny”. Chcemy w sposób wyjątkowy wspierać naszą modlitwą alumnów, profesorów, wykładowców naszego seminarium. Od godz. 7.30 trwać będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i zachęcam do nawiedzenia naszej świątyni i ofiarowania swojej modlitwy w tej intencji. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Dodatkowa okazja do spowiedzi, zamiast czwartku, będzie w ten dzień od godz. 16.00 do 16.45.

W  środę w Osowie kończy się wizytacja pasterska w naszym dekanacie. Na mszę o godz. 17.00 udają się wszyscy księża z naszego dekanatu. W ten dzień różaniec połączony z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie o godz. 15.30. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców Rolbika, Warszyna i Kaszuby którzy przyjmują Maryję w znaku ikony i czekają na to spotkanie. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W czwartek po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W piątek o godz. 6.45 mszą świętą w naszym kościele rozpoczyna się nasza parafialna wycieczka do Gniezna, Kórnika i Poznania.

Za tydzień w niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Misje Katolickie. Następna niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Na mszy o godz. 10.00 będziemy gościć chór św. Brata Alberta z Gdańska Przymorze wraz z ks. Grzegorzem Stolczykiem. Na godz. 11.30 zapraszam rodziców z dziećmi, które  w przyszłym roku przyjmą sakrament I Komunii Świętej. Po mszy odbędzie się poświęcenie różańców i książeczek połączone z krótkim spotkaniem.

Za tydzień w niedzielę 20 października, Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzać znicze przed kościołem przed i po mszach świętych. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na pomoc potrzebującym z naszej parafii.

W zakrystii lub w biurze parafialnym można składać wypominki roczne, wypominki jednorazowe
i intencje na mszę zbiorową za zmarłych, która będzie sprawowana w Dzień Zaduszny o godzinie 17.00.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Teresy od Jezusa (15.10.), św. Jadwigi Śląskiej (16.10.), św. Ignacego Antiocheńskiego (17.10.) i święto św. Łukasza Ewangelisty (18.10.).

W myśl zaleceń powizytacyjnych, zgodnie z prawem kanonicznym i za wiedzą rady parafialnej będziemy zmierzać ku temu, by w przyszłym roku w dzień powszedni sprawować jedną mszę dziennie. Msza binacyjna tzn. druga w ten sam dzień ma być wyjątkiem, a nie normą. Dlatego istnieje możliwość zamówienia intencji mszalnej u braci z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy. W danym terminie mszy  będzie można uczestniczyć we mszy w kościele parafialnym w Leśnie, gdzie dana intencja będzie również wymieniona w modlitwie powszechnej. Zwracam się z ogromną prośbą do wszystkich parafian o zrozumienie.

W zakrystii do nabycia małe i duże kalendarze na przyszły rok. Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.