Ogłoszenia parafialne XXXI niedziela zwykła – 3.11.2019

Bardzo serdecznie dziękuję za piękne przeżycie Uroczystości Wszystkich Świętych
i dnia zadusznego. Dziękuję za wysprzątanie cmentarzy i troskę o groby wiernych zmarłych. Dziękuję za liczną obecność na I sobotniej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękuję scholii za animację śpiewu. Przy okazji chciałbym poinformować, że zakupiono sprzęt nagłaśniający dla scholii, mikser z kolumnami, statywy do mikrofonów i mikrofony zbierające.

Dzisiejsza kolekta to kolekta inwestycyjna. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary. Chciałbym podzielić się wiadomością, że nasza parafia otrzymała pozwolenie od Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie badań konserwatorskich i prac konserwatorskich I części stropu naszej świątyni. Zaplanowane prace mają się odbywać od IV do XI 2020 roku. Koszt wykonania tego zadania to blisko 125 tyś. zł. Zaczynamy więc poszukiwać także środki z zew. by sprostać temu zadaniu. 

Od dzisiaj oficjalnie rozpoczyna działalność parafialny klub morsa. Na godzinę 15.00 zapraszamy ochotników i śmiałków na parking przy jeziorze Warszyn.

Wypominkami jednorazowymi za zmarłych będziemy modlić się w łączności 
z mszami w ciągu tygodnia a wypominki roczne będą od przyszłej niedzieli.

We wtorek po wieczornej mszy świętej zbiórka dla ministrantów i kandydatów.

W środę po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po mszy próba scholii.

Chorych z listy stałej odwiedzę 7.11. – Przymuszewo, Peplin, Rolbik, Widno, Leśno Wyb., Główczewice, Lamk; i 8.11. w Leśnie.

W piątek na mszę na godzinę 17.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po mszy spotkanie związane ze zbliżającymi się rekolekcjami kerygmatycznymi w Brusach.

W dniach od 1-8.11. codziennie jeden raz za nabożne nawiedzenie cmentarza 
i jakąkolwiek modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny zachowując stałe warunki odpustu.

 Burmistrz Brus informuje, że od najbliższego poniedziałku – 4 listopada rozpoczyna się rekrutacja do Samorządowego Żłobka w Brusach. Wnioski o przyjęcie dziecka można składać do dnia 6 grudnia. Druki wniosków oraz szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie internetowej www.brusy.pl oraz Biurze Projektu, które mieści się w Urzędzie Miejskim w Brusach (p. 32).

 Na prośbę Pana Sołtysa przekazuję, że do 8.11. można do Urzędu Miejskiego w Brusach składać formularze odnośnie inwentaryzacji folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Szczegółowe informacje w gablocie przy wyjściu
z kościoła. Wnioski odnośnie inwentaryzacji można odebrać u Pana Sołtysa i w Urzędzie Miejskim w Brusach.

 Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Mamy nowy numer czasopisma „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym” „Mały Gość Niedzielny”. Do nabycia są kalendarze diecezjalne ścienne małe
i duże. Mamy kilkanaście modlitewników za zmarłych; „Aby mieli życie wieczne” w cenie 10 zł.  Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia.                              

   Ks. Damian Drozdowski