Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela zwykła 13.10.2019

Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie chodźmy”. Dziękuję zespołowi „Dominanta” z Wiela za uświetnienie śpiewem dzisiejszych mszy świętych. Przed kościołem zbiórka do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla mniej zamożnej i zdolnej młodzieży. Dziękuję młodzieży za przeprowadzenie tej zbiórki.

Dzisiaj po mszy o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić po raz pierwszy do spowiedzi i komunii świętej.

Dzisiaj w Polsce dzień wyborów parlamentarnych. Otoczmy modlitwą naszą ojczyznę 
i wszystkich Polaków wypraszając nam ducha jedności i pokoju. Niech każdy z nas dorosłych weźmie odpowiedzialność za kształt naszej ojczyzny przez czynny udział
w wyborach. Jest to nasz obywatelski i moralny obowiązek. 

Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na kolektę inwestycyjną w zeszłym tygodniu. W najbliższym czasie zostanie ocieplony dach plebanii. Kolekta ta wyniosła
7500 zł. 

14 X będziemy Dzień Edukacji Narodowej. Niech to będzie dzień modlitwy za dzieci
i młodzież, pracowników oświaty, nauczycieli, wychowawców i dyrektorów.
Wypraszajmy im wszelkich łask i mocy darów Ducha Świętego.

W dniu 15 X obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Wspominamy w tym dniu wszystkie dzieci zmarłe w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa lub innych okoliczności. W tym dniu różaniec ofiarujemy w intencji zmarłych dzieci oraz ich rodzin.

W minionym tygodniu dokonano podłączenia przeciwpożarowego drogą radiową do Straży Pożarnej w Chojnicach. Bardzo dziękuję pracownikom Powiatowej Straży Pożarnej w Chojnicach, firmie TP Teltech za dokonanie odbioru tego połączenia. W minionym tygodniu dostawiono też dodatkowe gaśnice, zamontowano skrzynię z wężami
i prądownicami na zew. kościoła. Dziękuję firmie „Strażak” i jeszcze raz Panu Tadeuszowi Cisek za wszelką pomoc w realizacji tych koniecznych i wymaganych zabezpieczeń.

Bardzo serdecznie dziękuję za liczne uczestnictwo na różańcu w kolejnym tygodniu nabożeństw październikowych. Dziękuję za przygotowanie rozważań i za wspólną modlitwę dzieciom i młodzieży. Zachęcam do odmawiania różańca zarówno we wspólnocie parafialnej jak i we wspólnotach rodzinnych. Różaniec w naszej wspólnocie parafialnej od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej o 17.30 a w niedzielę
po mszy o godz. 8.00. 

W środę o godz. 16.00 próba scholii. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
razem z różańcem o godz. 17.30.

W tym tygodniu wspominamy św. Teresy od Jezusa (15.10), św. Jadwigi Śląskiej (16.10), św. Ignacego Antiocheńskiego (17.10) i święto św. Łukasza Ewangelisty (18.10). W święto św. Łukasza modlić się będziemy w sposób szczególny za pracowników służby zdrowia.

 Od jutra składać można u mnie intencje na wypominki jednorazowe i na mszę zbiorową za zmarłych, która będzie 2.11. o godz. 10.00. Wypominki roczne składamy w biurze parafialnym. Kartki do wypominek są na ołtarzu bocznym.

Za tydzień 20.10 rozpoczynamy tydzień misyjny. Kolekta tego dnia jest przeznaczona
na misje katolickie. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Mamy nowy numer czasopisma
„W Rodzinie” Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia.

Ks. Damian Drozdowski