Ogłoszenia parafialne – XXIX Niedziela zwykła – 20.10.2019

Dzisiaj przeżywamy niedzielę misyjną. Bardzo serdecznie siostrze Danieli Pałubickiej za podzielenie się z nami doświadczeniem misyjnym. Życzymy siostrze i innym misjonarzom
i misjonarkom Bożego błogosławieństwa. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na misje katolickie. Przy kościele w dniu dzisiejszym po mszach świętych rozprowadzane będą znicze. Całkowity dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony dla Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach. Dziękujemy młodzieży za przeprowadzenie tej akcji.

Bardzo serdecznie dziękuję za liczne uczestnictwo na różańcu w kolejnym tygodniu nabożeństw październikowych. Dziękuję za przygotowanie rozważań i za wspólną modlitwę dzieciom i młodzieży. Zachęcam do odmawiania różańca zarówno we wspólnocie parafialnej jak i we wspólnotach rodzinnych. Różaniec w naszej wspólnocie parafialnej od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej o 17.30 a w niedzielę po mszy o godz. 8.00. 

W tym tygodniu we wtorek 22.10. obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy razem z różańcem o godz. 17.30. o godz. 18.00 próba scholii.

W czwartek w kościele o godz. 18.00 zbiórka dla kandydatów i ministrantów.

W dalszym ciągu można składać intencje na wypominki jednorazowe i na mszę zbiorową za zmarłych, która będzie 2.11. o godz. 10.00. Wypominki roczne składamy w biurze parafialnym.

Za tydzień 27.10 na mszy o godz. 11.30 poświęcone zostaną różańce dla dzieci, które po raz pierwszy w przyszłym roku przystąpią do spowiedzi i komunii świętej. Po mszy krótkie spotkanie dla rodziców. 

 Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza na „Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej. Odbędą się one w dniach 13-15 grudnia 2019 r. w Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym w Białogórze. Szczegóły znajdują się na plakacie i stronie www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl. Zgłoszenia:     tel. 781 970 770 (17.00-20.20); e – mail:  spotkaniapelplin@gmail.com.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Mamy nowy numer czasopisma „Pielgrzym”. Można także już uregulować prenumeratę „Małego Gościa Niedzielnego” na kolejne pół roku. Do nabycia są kalendarze diecezjalne ścienne małe i duże Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia.

Ks. Damian Drozdowski