Ogłoszenia parafialne – XXIV Niedziela zwykła 15.09.2019

 1. Bardzo serdecznie dziękuję o. Łukaszowi Rosiakowi za przeprowadzone rekolekcje przed odpustem, Dziękuję Wam wszystkim za piękne w nich uczestnictwo. Dziękuję panu organiście, scholii, służbie liturgicznej, panom szafarzom. Dziękuję wszystkim, których pochłonęły przygotowania do naszej dzisiejszej uroczystości. Dziękuję ks. Prałatowi Marianowi Szczepińskiemu za przewodniczenie sumie odpustowej i wygłoszone słowo i za obecność kapłanów z dekanatu i nie tylko. Dziękuję także kapłanom za wczorajszą posługę w konfesjonale. No i dziękuję za imponującą liczbę podczas naszego parafialnego przystanku „ Polska pod krzyżem”.
 • Bardzo serdecznie dziękuję panom strażakom i młodzieży za uporządkowanie terenu wokół kościoła i plebani przed naszym odpustem. Dziękuję Siostrom Franciszkankom za udekorowanie kwiatami naszej świątyni. Dziękuję za wszelką życzliwość ze strony parafian związaną także z plebanią. Dziękuję paniom za przygotowanie plebanii na odpust także od strony kulinarnej.
 •  Koło Gospodyń Wiejskich z Leśna otrzymały pierwsze miejsce za wieniec dożynkowy i za całokształt przygotowań na gminnych dożynkach w Brusach. Gratulujemy!
 • W środę po mszy o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, opiekuna i patrona dzieci i młodzieży. Zapraszam na mszę na godz. 18.00 wszystkich pragnących przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po mszy spotkanie organizacyjne. Zaproszona jest młodzież VI i VII klasy.
 • Za tydzień w niedzielę 22 września na ogrodach klasztornych w Orliku odbędzie się Pierwszy Rodzinny, Charytatywny Festyn Sportowy. O godz. 9.00 Msza święta, ok 10.30 rozpocznie się część rozrywkowa związana z festynem. Na festynie moc atrakcji i występy. Atrakcją dnia będzie mecz siostry zakonne kontra rodzice. Zapraszamy! Szczegółowe informacje w gablocie.
 • Powiatowe centrum Pomocy Rodzinie ogłasza nabór na rodziny zastępcze. Szczegółowe informacje podane są w gablotach.
 •  Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer czasopisma 
  w Rodzinie. Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia.
 • Zmarł nasz parafianin Józef Łukowicz zamieszkały w Rolbiku l. 58.  Różaniec 
  w świetlicy w Rolbiku o godz. 18.00. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 11.00. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

Ks. Damian Drozdowski