Ogłoszenia parafialne XXVI niedziela zwykła 29.09.2019

 1. Dzisiaj Kościół obchodzi 105 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w naszej modlitwie o tak ważnej intencji. Dzisiaj w Brusach XV rocznica nadania patronatu Miastu i gminie Brusy. O godzinie 11.00 msza święta, 12.30 złożenie kwiatów w Czyczkowach, 15.00 koncert – „Śladami wiary” i o 16.00 piknik rodzinny. Dzisiaj również we Wielu uroczystość związana z pośmiertnym awansem ks. Józefa Wryczy. Msza na kalwarii o godz. 9.00 a o 13.00 uroczysty koncert „Kapeli z nad Baryczy”.
 2. Od wtorku rozpoczynamy nadzwyczajny miesiąc misyjny i miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam do odmawiania różańca we wspólnotach rodzinnych, przy krzyżach i kapliczkach a także w naszym parafialnym kościele. Wspólnotową modlitwę różańcową odmawiać będziemy w dni powszednie o godz. 17.30, gdyż od 1.10 msze święte w tygodniu będziemy sprawowali o godz. 17.00.
 3. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie dla rodziców ministrantów. Serdecznie zapraszam!
 4. W środę o 16.00 próba scholii w kościele. Zachęcamy do wspólnej gry i śpiewu. 
  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy razem z różańcem o godz. 17.30
 5. Przed nami dni eucharystyczne: I czwartek miesiąca adoracja NS i spowiedź o godz. 16.00; I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16.00 I sobota miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji parafii od. 19.00 do 20.00
 6. Chorych z listy stałej odwiedzę w następującym porządku: I czwartek – Przymuszewo, Peplin, Widno, Leśno Wyb., Główczewice, Lamk; I piątek – Leśno
 7. 5 października odbędzie się w Pelplinie Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych.
 8. W dniach 11-13.10 w Orliku odbędą się franciszkańskie rekolekcje dla dziewcząt pod hasłem „Kobieta mądra… nie boję się poznawać” Zachęcamy. Szczegóły na plakacie.
 9. Od 1.10 można rezerwować terminy mszy świętych na rok 2020. Od października br. msze święte w sobotę wieczorem będą sprawowane z liturgią niedzielną.
 10. Od października raz w miesiącu będzie jedna kolekta inwestycyjna podawana z tygodniowym wyprzedzeniem. Najbliższe zadanie do przeprowadzenia to ocieplenie dachu plebanii. Najbliższa kolekta inwestycyjna odbędzie się za tydzień 6.10. 
 11. Za tydzień 6.10 w Karsinie odpust MB Różańcowej. Suma z procesją o godz. 11.30. Zapraszamy!!!
 12. Burmistrz Brus zaprasza mieszkańców miasta i gminy Brusy, którzy ukończyli 65 rok życia do udziału w szczepieniach ochronnych przeciwko grypie. Osoby zainteresowane proszone są o zapisywanie w Przychodni Rodzinnej Thielemann i Wspólnicy. Zapisy tel. lub osobiście od 1.10 w godz. 8.00 – 15.00
 13. Za dwa tygodnie w niedzielę 13.10. po mszy o 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi świętej i I komunii świętej.
 14. W tym tygodniu wspomnienia św. Hieronima (30.09), św. Teresy od Dzieciątka Jezus (2.10), Świętych Aniołów Stróżów (2.10), św. Franciszka z Asyżu (4.10) św. Faustyny (5.10). Otoczmy Siostry Franciszkanki naszą modlitwą w dniu ich świętego patrona. 
 15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Mamy nowy numer czasopisma w Rodzinie i Rycerz Niepokalanej – stałych prenumeratorów drugiego pisma zapraszam do zakrystii. Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia.

Ks. Damian Drozdowski