Ogłoszenia parafialne – Niedziela Świętej Rodziny- 29.12.2019

Bardzo serdecznie dziękuję za pierwsze wizyty kolędowe w naszej parafii za miłe przyjęcie. Dziękuję za życzliwe przyjęcie kolędników misyjnych z naszego parafialnego koła misyjnego. Dziękuję Państwu Annie i Mirosławowi Bruskim za poczęstunek dla kolędników. Dzisiaj koncert kolęd kaszubskich w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Krëbane. Koncert rozpocznie się o godz. 9.45. Podczas koncertu jak i jego zakończeniu odbędzie się zbiórka do puszek gdzie będzie możliwość wsparcia zespołu. Zapraszamy morsów nad Warszyn o godz. 13.00.

W ciągu całego roku trwa w naszej diecezji stała adoracja i modlitwa w intencji powołań. Dzień, który przypada na naszą parafię to poniedziałek 30.12. dlatego po mszy rannej
o godz. 8.00 do godziny 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w tej intencji.
Z racji kolędy tę modlitwę zanosimy w świątyni w godzinach rannych, ale proszę także
o modlitwę osobistą i rodzinną w tej intencji w naszych domach. 

We wtorek 31.12 będzie msza dziękczynna za odebrane łaski o godz. 17.00. 

W środę obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – uroczystość zobowiązującą w sumieniu do uczestnictwa we mszy świętej. W tym dniu wyjątkowo będzie zmieniony porządek mszy świętych. Pierwsza msza o godz. 10.00, druga
o 11.30 i trzecia o godzinie 18.00. Po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 

Z racji zbliżającego się I piątku miesiąca stycznia w ten dzień 1.01.2020 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej od godz. 16.00 do 17.30

Chorych z listy stałej odwiedzę w czwartek 2.01. – Przymuszewo, Peplin, Rolbik, Widno, Leśno Wyb., Główczewice, Lamk; i piątek 3.12. w Leśnie.

Msza w I piątek miesiąca o. 17.00 z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

W I sobotę miesiąca o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej parafii. To już czwarta z kolei adoracja w naszej parafii. Tym razem w czasie bożonarodzeniowym pragniemy tym bardziej podziękować Panu Jezusowi za tajemnicę Jego wcielenia i stałej Jego obecności wśród nas. 

Od 27.12. trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Przypominam, że ofiary kolędowe przeznaczone będą na renowację I części sufitu naszego kościoła. Ofiary składane do ministranckiej puszki są przeznaczone tylko dla służby liturgicznej.
Plan kolęd: 

29.12   niedziela                 Widno i Orzechowo                                                od. 14.00

30.12.  poniedziałek           Rolbik                                                                       od 13.00

2.01.2020                             ul. Marii Ludwiki i ul. Słoneczna                          od 15.30

3.01.2020                             ul. Kaszubska od pałacu                                        od 15.30

4.01.2020                             kolędy nie ma

5.01.2020                            kolęda u Sióstr Franciszkanek w Orliku

(na wioski poza Leśnem o pojazd proszę odpowiednio wcześniej)

 W następną niedzielę o godz.10.00 msza w intencji emerytów i rencistów, osób samotnych od sołectwa Leśno. Sołtys, Rada Sołecka, Stowarzyszenie „Ziemia Zaborska” oraz Koło Gospodyń Wiejskich zapraszają emerytów i rencistów oraz osoby samotne na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 6.01.2020 o godz. 18.00 w świetlicy Domu Kultury w Leśnie. W trakcie spotkania czas umilą nam grupa „Perełki” z SP w Leśnie ze śpiewem kolęd oraz dzieci z SP w Zalesiu, które przedstawią kabaret w języku kaszubskim.

Za tydzień w niedzielę po mszy o 11.30 koncert kolęd w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego, wokalisty zespołu Leszcze.

Za tydzień o godz. 16.00 jasełka wykonaniu dzieci w Orliku. 

Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca jest nasza kolekta inwestycyjna.

Spotkanie opłatkowe dla Róż Żywego Różańca odbędzie się w niedziele 12.01. po mszy 
o godz. 8:00

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Mamy nowy numer czasopisma 
„Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”. „Rycerz Niepokalanej”, „Mały Gość Niedzielny”

Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia. 

                                                                                           Ks. Damian Drozdowski