Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019

Bardzo serdecznie dziękuję za piękny udział i wsparcie służby liturgicznej podczas naszego parafialnego kiermaszu. Bardzo serdecznie dziękuję strażakom i wszystkim parafianom, którzy przybyli, aby przygotować naszą świątynię na zbliżające się święta. Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli starań, aby pięknie przygotować 
i przeżyć koncert świąteczny w naszej szkole.  Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy morsów nad jezioro Warszyn a w przyszłą niedzielę na godz. 13.00. Szczerze zachęcam by uczestniczyć w koncercie wigilijnym w Brusach o godz. 16.00.

W poniedziałek od godz. 15.00 do 16.30 spowiedź dla tych, którzy nie mieli okazji skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania wcześniej.
Ostatnie roraty w poniedziałek o godz. 17.00.
Po roratach spotkanie dla ministrantów i kandydatów.

W wigilię msza święta o godz. 8.00. Zachęcam, aby w wigilię Bożego Narodzenia zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Niech przy wigilijnym stole
nie zabraknie wspólnej modlitwy, lektury pisma świętego, dzielenia się opłatkiem 
i śpiewania kolęd. O 23.40 zgromadzimy się w kościele na nabożeństwie przygotowującym nas do pasterki, która rozpocznie się o północy.

Msze w I i II Święto Bożego Narodzenia wg porządku niedzielnego W pierwsze święto po mszy o godz. 11.30 nabożeństwo przywitania żłóbka. Ofiary składane przy żłóbku są przeznaczone na misje katolickie. W drugie święto o godz. 11.30 odbędzie się uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych z naszego parafialnego Koła Misyjnego. Dzieci odwiedzą 26.12 i 27.12. część domów naszej parafii. Poświęcają swój wolny czas, aby wspomóc dzieci z Amazonii. Ofiary, które otrzymają poświęcone są właśnie na ten cel. W drugie święto zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Biskup pelpliński Ryszard Kasyna  udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych   w piątek, 27 grudnia br. 

Od 27.12. rozpoczynają się odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Ofiary kolędowe przeznaczone będą na renowację I części sufitu naszego kościoła. Ofiary składane do ministranckiej puszki są przeznaczone tylko dla służby liturgicznej.

Plan kolęd na najbliższe dni:
27.12   piątek               Skoszewko, Peplin, Windorp od 13.00
29.12   niedziela           Widno i Orzechowo od. 14.00
30.12.  poniedziałek      Rolbik od 13.00
31.12.  i 1.01.                kolędy nie ma  
(Pojazd proszę odpowiednio wcześniej)

Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.
W tę niedzielę Stowarzyszenie Sympatyków Kultury „Folknij se” wraz z centrum Kultury 
i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach zapraszają na koncert kolęd kaszubskich
w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Krëbane w naszym kościele. Koncert rozpocznie się
o godz. 9.45. Zespół animować będzie także śpiew na mszy. Podczas koncertu jak i jego zakończeniu odbędzie się zbiórka do puszek gdzie będzie możliwość wsparcia zespołu, który w całości liczy blisko 200 osób.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Mamy nowy numer czasopisma 
„W Rodzinie” i „Misyjne drogi”. 

Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia. 

Zmarł nasz parafianin Michał Ostrowski l. 69 zam. przy ul. Klonowej 5. Msza pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00. Różaniec w kościele dziś po mszy o 11.30 
i w poniedziałek o godz. 16.00                               

  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

  Ks. Damian Drozdowski