Ogłoszenia parafialne – III niedziela zwykła 26.01.2020

Ojciec święty Franciszek w liście apostolskim Aperuit illis ustanowił III niedzielę zwykłą Niedzielą Słowa Bożego. Zachęcam może dziś w sposób szczególny do lektury Pisma Świętego a naszych rodzinach.

Zapraszamy morsów dziś na godz. 13.00 nad jezioro Warszyn. Za tydzień o godz. 15.00.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Brusach zaprasza do udziału w akcji poboru krwi, która odbędzie we wtorek 28 stycznia br. w godzinach od 9.00 do 12.00. Krwiobus ustawiony będzie przy Domu Strażaka w Brusach. Osoby chętne prosimy o zabranie z sobą dowodu osobistego.  

W środę po mszy o 8:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 

W czwartek po mszy o 8:00 koronka do miłosierdzia Bożego w intencji nowych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych.

Dobiegają końca odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie kolędowe spotkania, za wspólną modlitwę, wspólnotę stołu i za złożone ofiary na cele renowacji naszej świątyni.  Plan kolęd na ostatnie dni jest następujący: 

26.01.2020                ul. Zaborska i ul. Klonowa                                     od 14:00

27.01.2020                ul. Wyszyńskiego – pozostała część                      od 15:00

28.01.2020                kolęda dodatkowa                                                   od 15:00

Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć kolędy wcześniej to można się zgłosić. Kolędy dodatkowe będą we wtorek.

We wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, a w piątek św. Jana Bosko

Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna zaprasza kapłanów, osoby konsekrowane oraz wiernych diecezji pelplińskiej na uroczystą Mszę Świętą, sprawowaną pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Arkadiusza Okroja w sobotę, 1 lutego br.   
 o godzinie 11.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie.

W sobotę 1 lutego adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.00 do 20.00 w intencji naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem niedziela bracka – różańcowa. Po mszy o godz. 8.00 spotkanie róż różańcowych i wymiana tajemnic. Na każdej mszy obrzęd błogosławieństwa świec. Po mszy o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej. Na spotkaniu poświęcone zostaną książeczki i omówione sprawy organizacyjne. W tą niedzielę odbędzie się kolekta inwestycyjna. Przy okazji dziękuję p. Bobkowskim za ofiarowanie nowych lamp do prezbiterium i montaż oświetlenia ewakuacyjnego. Sponsorem oświetlenia ewakuacyjnego jest p. Tadeusz Cisek. Bóg zapłać!

Burmistrz Brus i Przewodniczący Rady Miejskiej serdecznie zapraszają na obchody 100-lecia powrotu Brus do Macierzy, które odbędą się w niedzielę 2 lutego.Obchody rozpocznie uroczysta sesja o godz. 9.00 w Urzędzie Miejskim. O godzinie 11.00 zostanie odprawiona msza św. dziękczynna w kościele parafialnym w Brusach.Po mszy odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa przy ulicy 2-go Lutego w łączności z koncertem orkiestry dętej ze Świecia.O godz. 16.00 w kościele parafialnym w Brusach odbędzie się koncert tradycyjnych polskich kolęd oraz pieśni patriotycznych. Wystąpią: Adam Zaremba, Trio Jazzowe, schola parafialna oraz Zespół Pieśni i Tańca Krëbane.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odbioru dla prenumeratorów nowy numer czasopisma „Mały Gość”, „Rycerz Niepokalanej”, „Pielgrzym”

Zmarł nasz parafianin Wojciech Kolka l. 60 z Kruszynia, pogrzeb odbył się w miniony czwartek, zmarła nasza parafianka Franciszka Leszczyńska l. 92 z Orlika jej pogrzeb odbył się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia. 

                                                                                             Ks. Damian Drozdowski