Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu – 15.12.2019

Dzisiaj przy naszym kościele odbywa się kiermasz świąteczny. Całkowity dochód
z kiermaszu przeznaczony jest na cele służby liturgicznej. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom ministrantów i wielu osobom dobrej woli za wiele godzin pracy poświęconych
by zrobić tak piękne rzeczy. O godzinie 15.00 zapraszamy morsów nad jezioro Warszyn.

Roraty w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w sobotę o godz. 7.00. Za nami już drugi tydzień rorat. Dziękuję za Waszą liczną obecność.
Zachęcam by zabierać ze sobą lampiony – także młodzież i osoby dorosłe.
Wyjątkowo w czwartek z racji popołudnia świątecznego w naszej szkole roraty będą rano
o godzinie 7.00

W poniedziałek dzień naszej przedświątecznej spowiedzi z udziałem księży
z dekanatu. Spowiedź rano od 9.30 do 11.00 i popołudniu od 15.30 do 17.00. Bardzo serdecznie zachęcam by już teraz z tej spowiedzi skorzystać i przygotować swoje serce na czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

W środę o godz. 13.40 w szkole spotkanie Koła Misyjnego. W środę po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po mszy próba scholii.

W czwartek Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji nowych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych.

W piątek 20.12. od godz. 8.00 odwiedziny chorych zgłoszonych jednorazowo przed świętami Bożego Narodzenia. Jeżeli mamy w swoich domach osoby chore czy starsze, które nie będą mogły w zbliżające się święta być w kościele proszę do piątku w biurze parafialnym lub telefonicznie zgłosić, by mogły skorzystać z sakramentów świętych. Chorych z listy stałej odwiedzonych na początku grudnia odwiedzę 2 i 3 stycznia 2020

W sobotę 21.12. na godz. 13.00 zapraszamy chętnych do naszego parafialnego kościoła. Chcemy zrobić gruntowniejsze porządki i przygotować świątynię na zbliżające się święta.

Burmistrz Brus, Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego oraz Proboszcz Parafii Wszystkich Świętych zapraszają na KONCERT WIGILIJNY, który odbędzie się 22 grudnia o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Brusach.W programie najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu uczestników zajęć artystycznych z CKiB, scholii i zespołu Ad Dominum, zespołu Dźwiękoludki oraz Sióstr Franciszkanek z Orlika. Zapraszamy na to wyjątkowe, przedświąteczne wydarzenie!

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Mamy nowy numer czasopisma
„Pielgrzym”. Przed każdą mszą świętą można nabyć u pana organisty w kruchcie kościoła, poświęcony opłatek.

Dnia 22.12. organizowany jest wyjazd do kościoła św. Brygidy i św, Katarzyny
na nabożeństwo z relikwiami św. Szarbela. Wyjazd z Brus przy domu nawiedzenia
o godz.14.00 powrót około godz. 21.30. Koszt ok. 30 zł.
Tel. kontaktowe: 514 707 306 lub 692 285 491 (podane także w gablotach)

Ojciec Arkadiusz Czaja i wspólnota rodziców ministrantów klubu sportowego
 Orlik organizują charytatywny bal sportowy 22.02.2020 z mnóstwem atrakcji. Bardzo serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej zabawie połączonej
z zaszczytnym celem. Szczegóły i kontakt do organizatorów na plakatach.

Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia.

Zmarł nasz parafianin Sławomir Pałubicki, lat 42, jego pogrzeb odbył się w sobotę. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Damian Drozdowski