Ogłoszenia parafialne II niedziela zwykła 19.01.2020

Kapelan Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek w Orliku ojciec Arkadiusz Czaja, Proboszcz Parafii Wszystkich Świętych w Brusach ksiądz Jan Flaczyński, Burmistrz Brus Witold Ossowski oraz wspólnota rodziców ministrantów Klubu Sportowego OMKS „Orlik” zapraszają na Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej – Kolędy, który odbędzie się dzisiaj tj. 19.01. w kościele parafialnym w Brusach. Festiwal, prowadzony przez aktora Pawła Burczyka, rozpocznie msza św. o godzinie 11.00. Przesłuchania chórów odbędą się od godziny 12.00. Zapraszamy na to wyjątkowe, muzyczne wydarzenie!

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
Bóg zapłać za złożone ofiary!

Zapraszamy morsów dziś na godz. 13.00 nad jezioro Warszyn.

W środę po mszy o 8:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W sposób szczególny na nowennie otoczymy naszą modlitwą wszystkie babcie i naszych dziadków z okazji przeżywanych w tym tygodniu Dnia Babci i Dnia Dziadka.

W czwartek po mszy o 8:00 koronka do miłosierdzia Bożego w intencji nowych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych.

Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie kolędowe spotkania, za wspólną modlitwę, wspólnotę stołu i za złożone ofiary na cele renowacji naszej świątyni.  Plan kolęd na najbliższy tydzień jest następujący:

19.01.2020          Wybudowanie pod Zalesie                      od 14:00

20.01.2020          Parzyn i Kruszyn                                     od 13:00

21.01.2020          Lendy                                                      od 13:00

22.01.2020          Przymuszewo                                         od 15:30

23.01.2020          ul. Wyszyńskiego od p. Warnke
                          do p. Szczęsnych i ul. Ogrodowa              od 15:30

24.01.2020          ul. Na Skarpie i ul. Brzozowa                    od 13:00

25.01.2020          ul. Polna                                                  od 13:00

26.01.2020          ul. Zaborska i ul. Klonowa                        od 14:00

(na wioski poza Leśnem o pojazd proszę odpowiednio wcześniej)

Pozostały plan kolęd w naszej parafii jest wywieszony w gablocie i na naszej parafialnej internetowej stronie.

We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Agnieszki, w piątek wspomnienie
św. Franciszka Salezego a w sobotę święto nawrócenia św. Pawła.
Liturgia ze święta będzie w sobotę na mszy o godz. 8:00.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Mamy do nabycia nowy numer czasopisma
„W Rodzinie”

Za nami już pierwszy tydzień ferii, życzę dzieciom i młodzieży udanego wypoczynku
i dobrego wykorzystania wolnego czasu.

Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia.

Ks. Damian Drozdowski