Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu 8.12.2019

Na mocy dyspensy udzielonej przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentówdzisiaj obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej.

Już po raz dwudziesty, w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki prowadzonej dzisiaj przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej czyli Białoruś, Litwa, Łotwa i Estonia, Ukraina, Rosja, Mołdawia, Armenia, Gruzja, Kazachstan, Tadżykistan, Kirgizja i Uzbekistan.

Dziękuję za ofiary składane w zeszłym tygodniu na kolektę inwestycyjną.
Zebraliśmy 7100 zł.

Dzisiaj we Wielu uroczystość odpustowa patrona kościoła – św. Mikołaja. Msza odpustowa o godz. 12.00. O godz. 13.30 wielewskie morsowanie (wcześniej rozgrzewka)
i później parafialny festyn ze zbiórką na hospicjum i na pomoc dla Ukrainy
(szczegóły w kruchcie kościoła)

Roraty w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w sobotę o godz. 7.00. Przy okazji dziękuję za przepiękne przeżywanie rorat w pierwszym tygodniu. Zachęcam by zabierać ze sobą lampiony – także młodzież i osoby dorosłe.

W środę o godz. 13.40 w szkole spotkanie Koła Misyjnego. Zapraszają pani Teresa Kin
i siostra Daniela. W środę po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po mszy próba scholii.

W czwartek Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji nowych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych.

W piątek po mszy spotkanie dla młodzieży z grupy młodszej a o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe Koła Gospodyń Wiejskich z Leśna. 

Za tydzień w niedzielę 15.12 odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych przy naszym kościele na rzecz służby liturgicznej. Serdecznie zapraszamy już dzisiaj na to wydarzenie.

Już dzisiaj ogłaszam, że spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia z udziałem kapłanów naszego dekanatu odbędzie się w poniedziałek 16.12. Godziny spowiedzi podam w przyszłą niedzielę.

 Zachęcam nowych parafian i tych, którzy zmienili swoje miejsce zamieszkania pozostając na terenie naszej parafii by w miarę możliwości zgłosili się w tym tygodniu do biura parafialnego. Usprawni to zbliżające się wizyty duszpasterskie.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Mamy nowy numer czasopisma 
„Rycerz Niepokalanej”, „W Rodzinie” W zakrystii do nabycia małe świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 8 zł. Przed każdą mszą świętą można nabyć u pana organisty w kruchcie kościoła, poświęcony opłatek.

 Ojciec Arkadiusz Czaja i wspólnota rodziców ministrantów klubu sportowego
 Orlik organizują charytatywny bal sportowy 22.02.2020 z mnóstwem atrakcji. Bardzo serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej zabawie połączonej 
z zaszczytnym celem. Szczegóły i kontakt do organizatorów na plakatach.

 Dziękuję za liczną obecność na Adoracji Najświętszego Sakramentu 
w I sobotę miesiąca. Dziękuję wszystkim, którzy ją przygotowali.  Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia.         

  Ks. Damian Drozdowski