Ogłoszenia parafialne – I niedziela adwentu 1.12.2019

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent i tym samym nowy rok liturgiczny. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na naszą kolektę inwestycyjną. Od tej niedzieli przed każdą mszą świętą można nabyć u pana organisty w kruchcie kościoła, poświęcony opłatek na wieczór wigilijny.
  2. W związku z rozpoczęciem nowego roku liturgicznego pierwszą zmianą w naszym kościele to brak rezerwacji ławek. Bardzo serdecznie proszę by uszanować osoby, które z racji wieku i nie tylko powinny zająć miejsca siedzące.
  3. Od tego tygodnia wprowadzamy stałe nabożeństwo – po każdej czwartkowej mszy świętej koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji nowych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych. Wypraszać będziemy dar powołań kapłańskich z naszej wspólnoty parafialnej i dar powołań do zakonu Sióstr Franciszkanek z Orlika.
  4. Jeszcze raz przekazuję prośbę by zamawiać intencje mszalne i aby wszelkie inne sprawy związane z parafią dokonywały się w biurze parafialnym.
  5. Zapraszamy morsów i ochotników nad jezioro Warszyn dzisiaj o godz. 15.00.
    W następną niedzielę morsować będziemy we Wielu o godz. 13.30 na wielewskich mikołajkach. Szczegóły wielewskiego odpustu w kruchcie kościoła.
  6. Od jutra rozpoczynamy roraty, zachęcam by zabrać ze sobą lampiony. Msze roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 a w sobotę o godz. 7.00
  7. We wtorek 3.12. o godz. 17.00 w Domu Nawiedzenia w Brusach odbędzie się spotkanie grupy wsparcia dla osób chorych na nowotwór.
  8. W środę po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po mszy próba scholii.
  9. Chorych z listy stałej odwiedzę w czwartek 5.12. – Przymuszewo, Peplin, Rolbik, Widno, Leśno Wyb., Główczewice, Lamk; i piątek 6.12. w Leśnie.
  10. Przed nami dni eucharystyczne: I czwartek miesiąca adoracja NS i spowiedź o godz. 16.00; I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16.00 (pomagać będzie o. Arkadiusz) W piątek po wieczornej mszy świętej spotkanie dla młodzieży, zapraszam grupę młodzieży starszej.
  11. I sobota miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji parafii od. 19.00 do 20.00
  12.  Już dzisiaj ogłaszamy, że w niedzielę 15.12 odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych kościele na rzecz służby liturgicznej. Szczegóły w następnych tygodniach.
  13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Mamy nowy numer czasopisma
    „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym” „Mały Gość Niedzielny” Do nabycia są kalendarze diecezjalne ścienne małe i duże. W zakrystii do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe w cenie 8 zł. Duże po 15 zł.
  14. Dziękuję, tym, którzy we wtorek 26 listopada w Brusach uczestniczyli w akcji oddania krwi. Tym, którzy byli pierwszy raz szczerze gratulujemy. Dziękuję ministrantom, kandydatom i ich rodzicom za piękny wyjazd w sobotę 30.11.
    do aquaparku w Redzie.
  15.  Za tydzień kolekta jest przeznaczona na rzecz Stolicy Apostolskiej, a przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie.
  16.   Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia.

Ks. Damian Drozdowski