Ogłoszenia parafialne – 8.03.2020

 1. Dzisiaj obchodzimy dzień kobiet. Wszystkim kobietom składamy serdeczne życzenia 
  i zapewniamy ich o naszej życzliwości i modlitwie. Dziś zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy; „Ad gentes”. Dziękuję za ofiary złożone na kolektę inwestycyjną. Zebraliśmy tydzień temu 7080 zł. 
 2. Dziękuję za obecność na adoracji w intencji naszej parafii w I sobotę miesiąca.
 3. Zapraszamy morsów dziś na godz. 13.00 nad jezioro Warszyn. 
 4. Dzisiaj o godzinie 15.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 5. Jeszcze raz dziękuję siostrom franciszkankom za animację pracy w grupach podczas wielkopostnych rekolekcji dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Dziękuję dyrekcjom szkół, nauczycielom, wychowawcom i katechetom za pomoc i opiekę nad dziećmi podczas rekolekcji. Dziękuję pani Halinie Skwierawskiej za możliwość skorzystania ze świetlicy.
 6. W środę koło misyjne w szkole o godz. 14.25, po mszy o 17.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, po nowennie próba scholii.
 7. W czwartek po mszy koronka do Bożego miłosierdzia w intencji nowych powołań.
  Po mszy spotkanie grup młodzieżowych.
 8. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 16:30. Po drodze krzyżowej msza. 
 9. Dziękuję za wspólny wyjazd na kolejną drogę krzyżową do Wiela. Było nas jeszcze więcej niż tydzień temu.  W samym autokarze było 61 osób, były także osoby indywidualnie. Zapraszam do kolejnego wyjazdu – zapisy do środy włącznie.
 10. W następną niedzielę po mszy o 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, o godz. 13.00 morsowanie a o 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali 
  z kazaniem pasyjnym. W przyszłą niedzielę kolekta jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. 
 11.  W dniach 20-22.03.2020 odbędą się w Pelplinie wielkopostne rekolekcje misyjne dla dzieci.
 12. Serdecznie zachęcamy do wyjazdu na uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się dnia 7 czerwca 2020r. o godz. 12.00 na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Wszystkie osoby zainteresowane wyjazdem, proszone są o dokonanie zapisu w sekretariacie szkoły maksymalnie do 15 marca 2020r. Koszt wyjazdu: 100 zł.
 13.   Dnia 27 marca odbędzie się V edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Dziemianach. Rozpocznie się mszą św. o godz. 20.00. koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. Bpa Arkadiusza Okroja w Dziemianach. Tematem tegorocznej edycji jest: „Droga przebaczenia. Od zranienia do uzdrowienia”.Droga przebaczenia to praca nad własnym sercem.  Rozważania w drodze będą pomocą w odkryciu sposobu na przepracowanie swoich zranień. Jedna noc nie wystarczy, by wszystko zmienić. Ale ta noc może pomóc w wejściu na drogę przebaczenia. Zapraszamy do podjęcia tego wyzwania. W tym roku do wyboru są cztery trasy: 55 km, 42 km, 35 km i 30 km.  Więcej informacji można uzyskać i zgłosić swój udział na stronie internetowej: https://dziemiany.edk.org.pl/
 14.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Czasopisma do nabycia są na stoliku w kruchcie kościoła. Mamy do nabycia „Mały Pielgrzym” w zakrystii do odebrania „Pielgrzym”
 15.  Przekazuję do wiadomości parafian, że Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna dekretem z dnia 25.02.2020 zabronił ks. kanonikowi Stanisławowi Pluto Prądzińskiemu od 2.03.2020 sprawowania sakramentów świętych w parafii Leśno. W związku z tym msze przyjęte dla ks. Stanisława będą sprawowane w innych dniach bądź godzinach. Z ofiarodawcami mszy skontaktuję się indywidualnie. 
 16. Dekretem księdza biskupa Ryszarda Kasyny z dnia 1.03. zostałem mianowany proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Leśnie. Dziękując księdzu biskupowi za zaufanie Was moi drodzy parafianie proszę o modlitwę i nadal tak owocną współpracę jak do tej pory. 
 17. Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia. 

          ks. Damian Drozdowski