Ogłoszenia parafialne 23.02.2020

Dzisiejsza niedziela to ostatnia niedziela przed Wielkim Postem we wszystkich kościołach w dniach przed środą popielcową trwamy na adoracji Najświętszego Sakramentu przygotowującej nas do okresu pokuty. Dzisiaj w naszej parafii adoracja po mszy o 11:30 do godz. 15:00. W poniedziałek i wtorek przed Popielcem adoracja od godz. 13:00 do 17:00. W poniedziałek dodatkowa możliwość spowiedzi od godz. 15:00 do 17:00.

Zapraszamy morsów dziś na godz. 15.30 nad jezioro Warszyn.

Najbliższa środa to środa popielcowa. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 8:00, 10:00 i 17:00. Po mszy o 17:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i spotkanie dla wszystkich ministrantów i kandydatów. W popielec obowiązuje ścisły post
(18-60 rok życia) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia).

Kolekta ze środy popielcowej będzie przeznaczona na kwiaty do dekoracji grobu pańskiego na Wielki Piątek.

W czwartek po mszy koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji nowych powołań, kapłańskich, misyjnych i zakonnych i próba parafialnej scholii.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 16:30. Po drodze krzyżowej msza. Najbliższy piątek to dzień modlitwy za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

Zachęcam do wspólnego pielgrzymowania do Wiela w każdy piątek Wielkiego Postu. 
Tam jest msza o godz. 19.00 i droga krzyżowa na kalwarii. Jest możliwość wspólnego pielgrzymowania autobusem, jeżeli oczywiście będą chętni. Proszę dzisiaj w zakrystii zapisać się na pierwszą drogę krzyżową. Jeżeli zbierze się dzisiaj dostateczna liczba chętnych to wyjazd o godz. 18.30.

W sobotę nasza parafianka pani Kazimiera Wyszk Borzyszkowska obchodzi 100 rocznicę swoich urodzin zapraszam wszystkich na mszę dziękczynną na godz. 17:00

W następną niedzielę o godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny. 

Zbliża się Wielki Post czas łaski i nawrócenia. Podejmujemy w tym czasie wiele wyzwań, wyrzeczeń i postanowień. Jednym z nich może być podjęcie abstynencji od alkoholu
w Wielkim Poście. „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich” – taką zasadę wyznawał kard. Stefan Wyszyński. Zachęcamy, by nawet tę abstynencję przedłużyć do dnia beatyfikacji tego wielkiego Polaka.

W czasie Wielkiego Postu, który jest w Kościele okresem pokuty nie uczestniczymy
w zabawach. Jest to czas zadumy i refleksji nad cierpieniem Jezusa, który nam wysłużył zbawienie. 

Serdecznie zachęcamy do wyjazdu na uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się dnia 7 czerwca 2020r. o godz. 12.00 na pl. Piłsudskiego w Warszawie.  W programie wyjazdu oprócz uczestniczenia w uroczystościach beatyfikacyjnych przewidziano, również zwiedzanie Stolicy.
Wszystkie osoby zainteresowane wyjazdem, proszone są o dokonanie zapisu
w sekretariacie szkoły do 15 marca 2020r. Koszt wyjazdu: 100 zł.
Zapisy są tak wcześnie ponieważ trzeba zgłosić to do diecezji, która przekaże nam wejściówki na plac uroczystości.

Do odebrania w zakrystii czasopisma: „Pielgrzym”, „Mały Gość Niedzielny”

Następna niedziela 1.03. to niedziela bracka. Po mszy o godz. 8.00 spotkanie róż różańcowych i wymiana tajemnic. W tą niedzielę będzie nasza kolekta inwestycyjna.

Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia. 

          ks. Damian Drozdowski