Ogłoszenia parafialne 22.03.2020

Ogłoszenia parafialne – 22.03.2020

Pamiętajmy, że możemy skorzystać z dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. włącznie,

 Osoby starsze, chore, dzieci i młodzież, również każdy kto czuje się zagrożony zarażeniem koronawirusa może i powinien zostać w domu. Podczas mszy znak pokoju można przekazywać skinieniem głowy a komunię świętą przyjmować na rękę. Codziennie dezynfekowane są wszystkie klamki w naszej świątyni. 

Jednocześnie apeluję, aby każdy kto wraca z terenów podwyższonego ryzyka poddał się kwarantannie. Unikajmy w miarę możliwości dużych skupisk ludzi. Po każdej niedzielnej mszy odśpiewamy suplikacje w intencji powołań i o zatrzymanie pandemii. 

Msze święte niedzielne w naszym kościele parafialnym o godz. 8.00, 9.00, 10.00. 11.30. 15.00,16.00.  W kaplicy sióstr franciszkanek o 7.00, 9.00 i dodatkowo o 11.00. 
W kościele może przebywać tylko 50 osób (reszta ewentualnie  na zewnątrz) 
Proszę o zrozumienie i podporządkowanie się wymogom sanitarnym.

 Od tej niedzieli msza święta o godz. 15.00 będzie transmitowana przez profil facebooka księdza proboszcza. Mam nadzieję, że będzie to transmisja udana, liczę w tym tygodniu na wyrozumiałość i liczę na głos zwrotny jak ta transmisja przebiegała.  

 Każdego dnia o godz. 20.30 wg propozycji Przewodniczącego KEP proboszcz będzie odmawiał różaniec o godz. 20.30 bez udziału wiernych (w miarę możliwości w świątyni)
w intencji chorych, oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych 
i sanitarnych a także o pokój serc i o łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności ze swoim duszpasterzem. 

 Jeżeli ktoś wymaga i potrzebuje pomocy w sprawach egzystencjalnych i będzie możliwość zaradzenia tej sytuacji prosimy dzwonić na numer parafialny. Jednocześnie prosimy zadbać o osoby starsze, chore i potrzebujące naszej pomocy.

 Gorzkie żale zostają odwołane zachęcam by to nabożeństwo odprawić w domach

W środę po mszy o 17.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek po mszy koronka do Bożego miłosierdzia w intencji nowych powołań.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 10.00, 16:30 (po drodze krzyżowej o 16.30 msza) i 18.00 – też tylko do 50 osób w świątyni.

W tym tygodniu codziennie (z wyjątkiem piątku) od 17.30 do 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Będziemy prosili Boga o ustanie pandemii. W tym czasie w zakrystii możliwość spowiedzi przed Wielkanocą. O 18.00 i 18.30 udzielona zostanie komunia święta. 

 Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Mamy nowy numer „Pielgrzyma”

 W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Wanda Skwierawska, l. 89 z ul. Klonowej

Grażyna Felska, l. 74 z ul. Polnej

Władysław Gierszewski, l. 90 z ul. Klonowej

Zmarłych parafian polecajmy miłosierdziu Bożemu: 
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzę wszystkim wiernym dobrego tygodnia. Życzę spokoju i ufności na trudny czas naszej codzienności.

          ks. Damian Drozdowski