Ogłoszenia parafialne 16.02.2020

Bardzo dziękuję za obecność zacnego gościa z Libanu. Życzymy Panu Marounowi wszelkich Bożych łask także za przyczyną św. Szarbela. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę, która jest przeznaczona na remont bazyliki katedralnej i naszego seminarium duchownego w Pelplinie. Zapraszamy morsów dziś na godz. 15.00 nad jezioro Warszyn. 

W środę o godz. 14.20 spotkanie koła misyjnego w szkole.

Po mszy w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy i próba parafialnej scholii.

W czwartek po mszy koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji nowych powołań, kapłańskich, misyjnych i zakonnych. 

W piątek po mszy wieczornej spotkanie dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. Serdecznie zapraszamy. 

W sobotę przypada święto katedry świętego Piotra. Liturgia ze święta będzie o godz. 16:00

W sobotę odbywa się w Leśnie charytatywny bal karnawałowy, wszystkim uczestnikom tego balu życzę pięknej zabawy.

Następna niedziela to ostatnia niedziela przed Wielkim Postem we wszystkich kościołach w dniach przed środą popielcową jest adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowująca nas do okresu pokuty. Adoracja w przyszłą niedzielę po mszy o 11:30
do godz. 15:00. Adorację zakończymy koronką do Bożego Miłosierdzia.
W poniedziałek i wtorek przed Popielcem adoracja od godz. 13:00 do 17:00.

Zbliża się Wielki Post czas łaski i nawrócenia. Podejmujemy w tym czasie wiele wyzwań, wyrzeczeń i postanowień. Jednym z nich może być podjęcie abstynencji od alkoholu
w Wielkim Poście. „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich” – taką zasadę wyznawał kard. Stefan Wyszyński. Zachęcamy, by nawet tę abstynencję przedłużyć do dnia beatyfikacji tego wielkiego Polaka

Już teraz zachęcam do wspólnego pielgrzymowania do Wiela w każdy piątek Wielkiego Postu.Tam jest msza o godz. 19.00 i droga krzyżowa na kalwarii.
Jest możliwość wspólnego pielgrzymowania autobusem, jeżeli oczywiście będą chętni. Proszę jak najszybciej w zakrystii lub biurze parafialnym zapisać się na pierwszą drogę krzyżową, która odbędzie się 28.02.2020.

Serdecznie zachęcamy do wyjazdu na uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się dnia 7 czerwca 2020r. o godz. 12.00 na pl. Piłsudskiego w Warszawie.  W programie wyjazdu oprócz uczestniczenia w uroczystościach beatyfikacyjnych przewidziano, również zwiedzanie Stolicy. Wszystkie osoby zainteresowane wyjazdem, proszone są o dokonanie zapisu w sekretariacie szkoły do 15 marca 2020r. Koszt wyjazdu: 100 zł. Zapisy są tak wcześnie ponieważ trzeba zgłosić to do diecezji, która przekaże nam wejściówki na plac uroczystości.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Mamy nowy numer czasopisma: 
„W Rodzinie”

Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia. 

  Ks. Damian Drozdowski