Ogłoszenia parafialne 15.03.2020

Ksiądz Biskup diecezjalny w trosce o bezpieczeństwo 
i dobro wiernych, postanawia, że wskazania zawarte 
w Zarządzeniu nr 1/2020 Rady Stałej KEP 
z dnia 12 marca br. obowiązują na terenie diecezji pelplińskiej.

W związku z powyższym: 
Udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. włącznie, zgodnie z p. 1 ww. zarządzenia Rady Stałej KEP;.

 Osoby starsze, chore, dzieci i młodzież, również każdy kto czuje się zagrożony zarażeniem koronawirusa może i powinien zostać w domu!!!

 Dajmy każdemu wolność decyzji i nie komentujmy kto poszedł do kościoła a kto został w domu. Według zaleceń zniknęły na jakiś czas kropielnice z naszego kościoła, znak pokoju można przekazywać skinieniem głowy a komunię świętą przyjmować na rękę. Codziennie dezynfekowane są wszystkie klamki w naszej świątyni. Jednocześnie apeluję, aby każdy kto wraca z terenów podwyższonego ryzyka poddał się kwarantannie.
Unikajmy w miarę możliwości dużych skupisk ludzi. Po każdej niedzielnej mszy odśpiewamy suplikacje w intencji powołań i o zatrzymanie pandemii. 

INFORMACJE w sprawie transmisji Mszy Świętych:
Niedziela, 15 marca 2020 r. 7:00 – TVP 1, 9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy 9:30 – Telewizja TRWAM, 11.00 – TVP 1, 13:00 – TVP POLONIA, Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r. 7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1, Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r. 20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl. Transmisje będą dostępne w innych telewizjach, stacjach radiowych oraz w internecie. 

 Msze święte niedzielne w naszym kościele parafialnym o godz. 8.00, 9.00, 10.00. 11.30. 15.00,16.00 (bez kazania).  W kaplicy sióstr franciszkanek o 7.00, 9.00 i dodatkowo o 11.00. W kościele może przebywać tylko 50 osób (reszta ew. na zew.)
Proszę o zrozumienie i podporządkowanie się wymogom państwowym
i kościelnym i podporządkować się strażakom. W tym miejscu dziękuję strażakom za okazaną pomoc.

 Każdego dnia o godz. 20.30 wg propozycji Przewodniczącego KEP proboszcz będzie odmawiał różaniec o godz. 20.30 bez udziału wiernych w świątyni w intencji chorych, oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych a także o pokój serc i o łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności ze swoim duszpasterzem. 

 Jeżeli ktoś wymaga i potrzebuje pomocy w sprawach egzystencjalnych i będzie możliwość zaradzenia tej sytuacji prosimy dzwonić na numer parafialny.

Gorzkie żale zostają odwołane zachęcam by to nabożeństwo odprawić w domach

Dziękuję za ofiary przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. 

W środę po mszy o 17.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.W czwartek po mszy koronka do Bożego miłosierdzia w intencji nowych powołań.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 10.00, 16:30 (po drodze krzyżowej
o 16.30 msza) i 18.00  – też tylko do 50 osób w świątyni.

Dnia 27 marca odbędzie się V edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Dziemianach. Tematem tegorocznej edycji jest: „Droga przebaczenia. Od zranienia do uzdrowienia”. Zapraszamy do podjęcia tego wyzwania. W tym roku do wyboru są cztery trasy: 55 km, 42 km, 35 km i 30 km.  Więcej informacji można uzyskać i zgłosić swój udział na stronie internetowej: https://dziemiany.edk.org.pl/. Prawdopobnie nie będzie mszy na początek drogi krzyżowej. Każdy podejmuje drogę indywidualnie.

 W trosce o bezpieczeństwo pacjentów przychodni, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzenienia się wywołanej przez KORONAWIRUSA choroby COVID-19 zostaną wprowadzone nadzwyczajne rozwiązania dotyczące przyjęć pacjentów:Rejestracja pacjentów tylko telefonicznie, pacjentom udzielone będę porady telefoniczne (w godzinach pracy Przychodni), w sytuacji kiedy jest to niezbędne, pacjent zostanie umówiony na konkretną godzinę do lekarza, nie należy zgłaszać się po recepty, prośbę o przepisanie leków do kontynuacji leczenia należy zgłosić telefonicznie pod numer telefonu 52 33 55 985 lub 52 33 55 996 

W związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19, uwzględniając zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia, burmistrz Brus informuje, że: do 31 marca ograniczone zostały wizyty w Urzędzie Miejskim i jednostkach prowadzonych przez Gminę Brusy;  wszystkie placówki kultury, świetlice wiejskie i obiekty sportowe są nieczynne do 31 marca; szkoły, przedszkola, żłobek do 25 marca; osoby starsze i samotne mogą liczyć na pomoc pracowników socjalnych; w sprawach pilnych prosimy kontaktować się telefonicznie lub elektronicznie.Szczegółowe informacje i telefony kontaktowe znajdują się na stronie www.brusy.pl. W tym trudnym czasie zadbajmy o zdrowie swoje i innych. Szczególną opieką otoczmy ludzi starszych i samotnych. Ograniczmy nasze przemieszczanie się.

 Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Mamy do nabycia „W Rodzinie” w zakrystii do odebrania „Mały Pielgrzym”.

Życzę wszystkim wiernym dobrego tygodnia. Życzę spokoju i ufności na trudny czas naszej codzienności.

          ks. Damian Drozdowski