Ogłoszenia parafialne 12.01.2020

Bardzo serdecznie dziękuję za liczny udział w wydarzeniach ostatniego tygodnia:
w koncercie pana Macieja Miecznikowskiego, jasełkach w Orliku, spotkaniu opłatkowym dla emerytów i rencistów.

Dziękuję za ofiary składane na kolektę inwestycyjną. Zebraliśmy w minioną niedzielę 7200 zł. Kolekta przyszłej niedzieli 19.01. będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Bóg zapłać!

Dziś po mszy o godz. 8.00 spotkanie opłatkowe dla Róż Żywego Różańca.

Zapraszamy morsów dziś na godz. 13.00 nad jezioro Warszyn.

W środę po mszy o 8:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Na nowennie i podczas całego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się za Wyższe Seminarium Duchowne
w Pelplinie. Otoczymy modlitwą formatorów seminarium i alumnów. W modlitewnym moście wspólnota seminaryjna będzie modlić się w ten dzień za całą naszą parafię.

W czwartek po mszy o 8:00 koronka do miłosierdzia Bożego w intencji nowych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych.

Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Plan kolęd na najbliższy tydzień jest następujący:

12.01.2020               Wyb. Leśno pod Czapiewice- bez Cegielni              od 14:00

13.01.2020               Wyb. Leśno – Cegielnia                                         od 15:30

14.01.2020               Orlik – prawa strona                                                od 13:00

15.01.2020               Orlik – lewa strona                                                  od 13:00

16.01.2020               Kaszuba                                                                  od 13:00

17.01.2020               Wyb. pod Przymuszewo                                          od 13:00

18.01.2020               Lamk                                                                      od 13:00

19.01.2020               Wybudowanie pod Zalesie                                     od 14:00

(na wioski poza Leśnem o pojazd proszę odpowiednio wcześniej)

Pozostały plan kolęd w naszej parafii jest wywieszony w gablocie i na naszej parafialnej internetowej stronie.

Księża naszego dekanatu będą mieli kolędę dekanalną z księdzem biskupem Ryszardem Kasyną w poniedziałek 13.01. w parafii Kalisz. Będziemy modlili się za wszystkie parafie naszego dekanatu i przyjmiemy błogosławieństwo na kolejny rok pracy duszpasterskiej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Mamy do odbioru nowy numer czasopisma Pielgrzym.

Kapelan Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek w Orliku ojciec Arkadiusz Czaja, Proboszcz Parafii Wszystkich Świętych w Brusach ksiądz Jan Flaczyński, Burmistrz Brus Witold Ossowski oraz wspólnota rodziców ministrantów Klubu Sportowego OMKS „Orlik” zapraszają na Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej – Kolędy, który odbędzie się 19 stycznia w kościele parafialnym w Brusach. Festiwal, prowadzony przez aktora Pawła Burczyka, rozpocznie msza św. o godzinie 11.00. Przesłuchania chórów odbędą się od godziny 12.00. Zapraszamy na to wyjątkowe, muzyczne wydarzenie!

Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia, od jutra rozpoczynamy okres zwykły w ciągu roku. Zachowajmy jednak zwyczaj śpiewania kolęd i pozostawmy wystrój świąteczny w naszych domach do 2 lutego.

Życzę dzieciom i młodzieży, także rodzicom, nauczycielom, dyrekcji i pracownikom szkoły udanych ferii zimowych.

Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia.

Ks. Damian Drozdowski