Ogłoszenia parafialne – 1.03.2020

Bardzo dziękuję za udział w adoracji Najświętszego Sakramentu przed środą popielcową, dziękuję za obecność w środę popielcową i złożone ofiary na wystrój grobu pańskiego. 

Dziękuję wszystkim za liczny udział na mszy w 100 rocznicę naszej parafianki 
– pani Kazimiery Wyszk Borzyszkowskiej. 

Zapraszamy morsów dziś na godz. 13.00 nad jezioro Warszyn. 

Dzisiaj o godzinie 15.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

W nawiązaniu do Listu biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny, w każdą niedzielę Wielkiego Postu po ogłoszeniach parafialnych, a przed błogosławieństwem, śpiewać będziemy we wszystkich kościołach diecezji pelplińskiej „Suplikacje” tą modlitwą będziemy prosić Boga o powołania do stanu kapłańskiego. 

Dziękuję za ofiary składane dziś na kolektę inwestycyjną.

Od poniedziałku do środy młodzież i dzieci przeżywać będą parafialne rekolekcje wielkopostne Rekolekcje animować będą siostry franciszkanki. Już teraz dziękuję siostrom za pomoc w organizacji rekolekcji. Dziękuję dyrekcjom szkół, nauczycielom, wychowawcom i katechetom za pomoc i opiekę nad dziećmi podczas rekolekcji.

Burmistrz Brus informuje, że od najbliższego poniedziałku 2.03.2020 rozpoczyna się rekrutacja do publicznego Przedszkola nr 1 w Brusach, oddziałów przedszkolnych i punktów przedszkolnych przy szkołach prowadzonych przez Gminę Brusy. Wnioski o przyjęcie dziecka można składać do dnia 20 marca. Druki do wniosków oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.brusy.pl oraz w gminnych placówkach wychowania przedszkolnego.

We wtorek w Domu Nawiedzenia w Brusach o godz. 18.30 spotkanie grupy wsparcia „Nadzieja” dla osób onkologicznych. Zapraszamy.

W środę po mszy o 17.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, po nowennie próba scholii.

Przed nami dni eucharystyczne: I czwartek miesiąca adoracja NS i spowiedź o godz. 16.00; (pomagać będzie o. Arkadiusz) I piątek miesiąca – adoracja NS i spowiedź od godz. 15.30 

Chorych z listy stałej odwiedzę w czwartek 5.03. – Przymuszewo, Peplin, Rolbik, Widno, Leśno Wyb., Główczewice, Lamk; i piątek 6.03. w Leśnie.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 16:30. Po drodze krzyżowej msza. 

Dziękuję za wspólny wyjazd na pierwszą drogę krzyżową do Wiela. Było nas dużo.
W samym autokarze 50 osób, były także osoby indywidualnie. Zapraszam do kolejnego wyjazdu – zapisy do środy włącznie.  

 W sobotę na godz. 18.00 msza w intencji kobiet naszej parafii. Po mszy spotkanie
w domu kultury w Leśnie. Serdecznie zapraszamy. 

 W I sobotę miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od. 19.00 do 20.00. Zapraszamy!

W następną niedzielę o godz. 13.00 morsowanie a o 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali 
z kazaniem pasyjnym. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy „Ad gentes”

Serdecznie zachęcamy do wyjazdu na uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się dnia 7 czerwca 2020r. o godz. 12.00 na pl. Piłsudskiego w Warszawie.  W programie wyjazdu oprócz uczestniczenia w uroczystościach beatyfikacyjnych przewidziano, również zwiedzanie Stolicy. Wszystkie osoby zainteresowane wyjazdem, proszone są o dokonanie zapisu w sekretariacie szkoły maksymalnie do 15 marca 2020r. Koszt wyjazdu: 100 zł.

 Do odebrania w zakrystii czasopisma: „Rycerz Niepokalanej”. Do nabycia czasopismo 
„W Rodzinie” i „Misyjne Drogi”. Czasopisma do nabycia są na stoliku w kruchcie kościoła. 

Dar Juniora dla Seniora to kolejna edycja pomocy Caritas, którą możemy udzielić podczas wielkiego postu. Skarbonki Caritas można zabrać ze stolika przy prasie katolickiej. W wielką sobotę przyniesiemy je z naszym darem do kościoła. 

Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia. 

          ks. Damian Drozdowski