Ogłoszenia 9.10.2022

 1. W dzisiejszą niedzielę msze o  8.00, 10.00 i o 11.30.
 2. Po każdej dzisiejszej mszy p. Mirosław Radtke będzie przekazywał rodzicom dzieci pierwszokomunijnym zdjęcia i nagrania z uroczystości. Kto nie będzie mógł dzisiaj odebrać proszony jest o kontakt telefoniczny. (692 310 358)
 3. W minionym tygodniu na kolekcie inwestycyjnej zebraliśmy 7500 zł. Bóg zapłać!
 4. W sobotę 8 października br. w bazylice katedralnej w Pelplinie odbył się I Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów. Bardzo serdecznie dziękuję naszej parafialnej „Margaretce”, która codziennie modli się w intencji księdza proboszcza, za obecność i wspólną modlitwę w bazylice katedralnej. Przy okazji dziękuję również za stałą modlitwę „Margaretce”, która zawiązała się w innej parafii.
 5. W poniedziałek zapraszam na godz. 19.00 osoby, które zgłosiły się do działalności
  w parafialnym zespole Caritas.
 6. We wtorek po mszy o 18.00 zbiórka dla obecnych kandydatów na ministrantów.
 7. W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8.  W czwartek okazja do spowiedzi od godziny 16.00 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i na jej zakończenie koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych powołań.
 9. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca października. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie i procesję ze świecami na godz. 20.00. Może w tym dniu zjednoczmy się razem, by Matce Najświętszej zawierzyć trudne sytuacje naszej codzienności, sprawy Kościoła, ojczyzny. Zgromadźmy się by wspólnie prosić Boga za przyczyną Maryi o pokój na świecie.
 10. Październik to miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej Różańcowej.
  W kościele będziemy modlili się na różańcu w niedzielę po mszy o 8.00 a w tygodniu po mszy o 17.00. Wyjątkiem będzie czwartek, kiedy modlić się będziemy na nabożeństwie fatimskim. Zachęcam do modlitwy w kościele, ale również we wspólnotach rodzinnych.
 11. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego (13.10.),
  św. Teresy od Jezusa (15.10)
 12. Następna niedziela tj. 16.10. to Niedziela Papieska. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera stypendiami zdolną
  a ubogą młodzież.
 13. W dniach 15-22.01.2023 organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii do Ziemi Świętej. Szczegóły wyjazdu, koszt i plan pielgrzymki można zobaczyć na stronie internetowej parafii. Zapisy w biurze parafialnym. Do końca października wpłacamy zaliczkę
  w wysokości 2 tyś. złotych.
 14. W zakrystii do nabycia kalendarze na 2023 rok – duże w cenie 10 zł i małe po 5 zł.  Do nabycia nowy numer czasopisma „W Rodzinie”.
 15. Kandydatów do bierzmowania proszę o odbiór indeksów w zakrystii.
 16. Zmarł nasz parafianin śp. Piotr Fajtek, l. 52, zamieszkały Leśno Wybudowanie pod Zalesie. Jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 13.00. Różaniec w Jego intencji w niedzielę po mszy o 11.30, poniedziałek i wtorek po mszy o 18.00. Zmarłego Piotra polećmy miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
 17. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

                                                                                          ks. Damian Drozdowski