Ogłoszenia 9.08.2020

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Przyjmowana komunia święta w ten sposób musi być zaraz przyjęta w obecności szafarza jej udzielającego. Korzystajmy z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni.

Dziękuję za ofiary składane na kolektę inwestycyjną. Zebraliśmy w minionym tygodniu 8400 zł. Jesteśmy w trakcie prac renowacyjnych sufitu prezbiterium.

Dziękuję za obecność i modlitwę adoracji podczas dni eucharystycznych. Dziękuję za skorzystanie z sakramentu pokuty a ojcu Arkadiuszowi za pomoc w spowiedzi.  

W czasie wakacyjnego wypoczynku zachęcam parafian i wypoczywających gości do uczestnictwa we mszach świętych w ciągu tygodnia. Przy okazji życzę dobrej pogody 
a wyjeżdżającym szczęśliwej drogi i bezpiecznego powrotu.

W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wawrzyńca. – patrona naszej diecezji. Otoczmy naszą modlitwą sprawy naszego lokalnego Kościoła.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania indywidualnych próśb i podziękowań. 

W czwartek po mszy koronka do Bożego miłosierdzia w intencji nowych powołań, kapłańskich, misyjnych i zakonnych.

W czwartek o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie a po nim procesja ze świecami. Bardzo serdecznie zachęcam do uczestnictwa w tym nabożeństwie.

W sobotę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zielnej. Po każdej mszy świętej będzie obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół i kwiatów. Msze święte według porządku niedzielnego o 8.00, 10.00 i 11.30. Uroczystość Wniebowzięcia jest uroczystością nakazaną przez Kościół i jesteśmy w sumieniu zobowiązani do uczestnictwa w tym dniu na mszy świętej. W tym dniu obchodzimy 100-cie bitwy warszawskiej, jednej z największych bitew w dziejach zwanej cudem nad Wisłą.

Dnia 15.08. firma pana Tomasza Ossowskiego organizuje wyjazd do Częstochowy na obchody uroczystości Wniebowzięcia NMP. Wyjazd 14.08 o godz. 23.00 z parkingu przy Domu Kultury w Leśnie. Koszt wyjazdu to 100 zł od osoby. Zapisy pod numerem telefonu 888 694 465

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów               w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 18 sierpnia 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym. 

Do odebrania kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”

Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.      

ks. Damian Drozdowski