Ogłoszenia 9.07.2023

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Bardzo serdecznie dziękuję za udział i modlitwę w dniach eucharystycznych miesiąca lipca.

Dziękuję za ofiary złożone na kolekcie inwestycyjnej. Zebraliśmy w poprzednią niedzielę 6600 zł. Bóg zapłać!

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od 16.00 do 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dodatkowa okazja do spowiedzi. Tego dnia przypada kolejny dzień fatimski. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe i procesję ze świecami na godz. 20.00.

W tym tygodniu przypada święto św. Benedykta, patrona Europy (11.07.), wspomnienie: św. Brunona z Kwerfurtu (12.07.), św. Andrzeja Świerada
i św. Benedykta (13.07.), św. Bonawentury (15.07.).

Dnia 14 lipca odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Brodnicy do parafii pw. Jezusa Miłosiernego z mszą o uzdrowienie za przyczyną św. Szarbela. Po drodze zwiedzanie klasztoru w Rywałdzie, gdzie był więziony bł. Kardynał Stefan Wyszyński. Wyjazd
z Brus o godz. 11.00 z parkingu przy cmentarzu. Koszt 60 zł. Zapisy u pana Stanisława Szczepańskiego – tel. 515 117 813.

Sołtys i Rada Sołecka w Leśnie oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku, Oddział w Leśnie zapraszają na Rajd Rowerowy szlakiem pisarki kaszubskiej Anny Łajming, który odbędzie się w dniu 15 lipca 2023 roku. Zbiórka uczestników rajdu
– dom kultury w Leśnie – godz. 10.00. Trasa rajdu: Leśno – Przymuszewo – Peplin
– Skoszewo – Sominy – Przymuszewo – Leśno. Zapisy uczestników do dnia 12 lipca 2023 r. w wiejskim domu kultury u pani Haliny Skwierawskiej. Poczęstunek przygotują członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Leśnie. Współorganizatorzy: Stowarzyszenia Ziemia Zaborska, Koło Gospodyń Wiejskich w Leśnie i OSP Leśno.

Kościół to miejsce szczególne, w którym należy się godnie zachowywać, ale również być stosownie ubranym. Zwracam się z prośbą, by w czasie letnim zakładać strój świąteczny, godny tego miejsca. Mam tu na myśli np. odsłonięte ramiona, zbyt krótkie spodenki czy spódniczki.

Do nabycia kolejny numer czasopisma „W Rodzinie”. Do odbioru kolejny numer „Rycerza Niepokalanej” i „Pielgrzym”.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia, a wypoczywającym dobrej pogody
i regeneracji sił duchowych i fizycznych.