Ogłoszenia 9.06.2024

Dzisiaj msze godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Dzisiaj po mszy o godz. 11.30 odbędzie się III festyn parafialny przy budynku i w ogrodzie plebanii. Będą atrakcje dla dzieci, smaczne stoiska przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich naszej parafii. Będziemy mieli możliwość udziału w loterii i nie zabraknie atrakcji muzycznych. Serdecznie zapraszają na ten festyn Koła Gospodyń Wiejskich, Sołtys, Rada Sołecka  i Stowarzyszenie Ziemia Zaborska. Dzisiaj w godz. 8.00-14.00 proszę zachować szczególną ostrożność przy ulicach w Leśnie, ponieważ będzie przejazd maratonu rowerowego KaszebeRunda, w którym weźmie udział prawie tysiąc uczestników z terenu całej Polski.

Kolekta inwestycyjna w czerwcu wyniosła 7000 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele w tygodniu po mszy o godz. 18.00.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców ul. Wykopaliskowej którzy przyjmują Maryję w znaku ikony i czekają na to spotkanie. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji. Po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 16.45, podczas adoracji możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. Na godzinę 20.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie i procesję ze świecami.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Barnaby (11.06.), wspomnienie św. Antoniego z Padwy (13.06.) i wspomnienie bł. Michała Kozala (14.06.).

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w wyjątkowej pielgrzymce na szlaku Camino de Santiago organizowanej przez Towarzystwo Ducha Świętego! Pielgrzymka odbędzie się w dniach 13-28 lipca 2024 roku i obejmie trasę przez Polskę, Niemcy, Francję oraz Hiszpanię. Koszt wyjazdu ze wszystkimi kosztami i wyżywieniem wynosi 2500 zł. To niepowtarzalna okazja do duchowego przeżycia i odkrycia piękna jednego z najstarszych szlaków pielgrzymkowych na świecie. Więcej informacji i zapisy: Brat Wiktor Tarczyński, tel. 501 324 850. 

Duszpasterstwo Rodzin wraz z Wydziałem Duszpasterskim zapraszają w niedzielę, 16 czerwca br. do Pelplina wszystkie rodziny, grupy formacyjne związane z duszpasterstwem rodzin, aby pielęgnować, kształtować i promować wartość małżeństwa i rodziny. Wydarzenie pod nazwą „Przystań dla rodzin” rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny o godz. 13.30. Następnie na terenie Dawnego Opactwa Cysterskiego będzie można wysłuchać świadectw i konferencji oraz uczestniczyć w pikniku rodzinnym, którego zwieńczeniem będzie koncert zespołu Siewcy Lednicy.

 Parafia pw. świętego Józefa w Tczewie organizuje 22 czerwca br. w godz. od 12.00 do 17.30 diecezjalny festyn dla osób z niepełnosprawnością. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej.

 Duszpasterz związków niesakramentalnych przekazuje zaproszenie na rekolekcje, które odbędą się w terminie od 29 czerwca do 5 lipca 2024 r w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Koszalinie. Poprowadzi ks. Tomasz Westfal, tel. 731 741 143. Koszt rekolekcji wynosi: 1350 zł dla dorosłych oraz dzieci od 13 roku życia, 650 zł dla dzieci w wieku 4 – 12 lat, a dla dzieci do 3 lat pobyt jest bezpłatny. Link do zapisów znajduje się na parafialnej stronie internetowej.

 W czwartek o godz. 19.00 odbędzie się w świetlicy wiejskiej zebranie wyborcze sołectwa Leśno, na które zaprasza burmistrz Witold Ossowski.

 Młodzież zapisana na „Przystań” – Diecezjalne Spotkanie Młodzieży wyrusza do Pelplina w następny poniedziałek 17.06. o godz. 8.20.

 Schola Parafialna w miniony piątek brała udział w XXV Przeglądzie Piosenki Religijnej CREDO 2024 w Chojnicach, gdzie zdobyła III miejsce. Schola z Orlika zdobyła nagrodę indywidualną i wyróżnienie. Serdecznie im gratulujemy!

 Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

 Dnia 6 czerwca nasza parafia podpisała umowę z Gminą Brusy, a następnego dnia z wykonawcą prac na renowację dachu i elewacji zewnętrznej kościoła parafialnego. 

 Dnia 6 czerwca zmarła siostra franciszkanka Maria Goretta l. 92 jej pogrzeb odbędzie się w Orliku w poniedziałek o godz. 11.00. Zmarłą siostrę polećmy miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                                       

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski