Ogłoszenia 9.04.2023

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Po mszy o 10.00 procesja wielkanocna wokół kościoła. Przed kościołem będzie zbiórka na rzecz Nikodema Łangowskiego. Ten pięciolatek choruje na atrezję lewego ucha i potrzebna jest operacja wykonywana w USA. Ze względu na koszt operacji, który przekracza pół miliona złotych rodzice proszą o pomoc.

Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny msze wg porządku niedzielnego. Kolekta tego dnia jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie.

Do II niedzieli wielkanocnej wypraszamy Bożych łask modląc się nowenną do Bożego Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj i w poniedziałek po mszy o 10.00,
a w tygodniu po mszy o 18.00.

Bardzo serdecznie dziękuję młodzieży za wspólny wyjazd na Dzień Młodzieży
w Kościerzynie, w Niedzielę Palmową. Dziękuję rodzicom ministrantów za przygotowanie kiermaszu wielkanocnego i Wam wszystkim za wsparcie służby liturgicznej.

Dziękuję Wam wszystkim za liczny udział w Triduum Paschalnym, dziękuję za zaangażowanie
w przygotowanie tej świętej liturgii. Dziękuję panom, którzy uczestniczyli w obrzędzie mandatum w Wielki Czwartek. Dziękuję służbie liturgicznej, panom szafarzom, panu organiście, chórowi parafialnemu, druhom strażakom z OSP Leśno, ludziom młodym z grupy młodzieżowej. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego. Dziękuję również za życzenia składane
z okazji Wielkiego Czwartku.

Dziękuję za ofiary składane na kolekcie inwestycyjnej. Zebraliśmy w minionym tygodniu 7450 zł. Bóg zapłać.

W środę po mszy świętej o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od 16.00 do 16.45 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, po mszy o 18.00 w świetlicy wiejskiej spotkanie grupy Domowników Boga. O godz. 19.30 spotkanie grupy młodzieżowej.

Za tydzień w Niedzielę Bożego Miłosierdzia przed kościołem zbiórka do puszek na cele charytatywne. Parafialny Zespół Caritas, który tego dnia obchodzi swoje święto patronalne będzie sprzedawać kubki, puzzle, breloki, magnesy ze zdjęciami kościoła parafialnego oraz zaprasza na drobny poczęstunek. Dochód zasili konto Caritas w Leśnie.

W ramach duszpasterstwa związków niesakramentalnych rozpoczynają się spotkania dla osób żyjących w związkach z przeszkodą do zawarcia małżeństwa sakramentalnego. Na spotkania są zaproszone osoby/pary, które odkrywają pragnienie pogłębionej więzi z Jezusem i Kościołem. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia w Starogardzie Gdańskim w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej o godzinie 15.00.

Chrześcijańska Szkoła pod Żaglami organizuje obóz formacyjny dla dorosłych (liderów grup parafialnych, katechetów itd.) na chorwackiej wyspie w dniach od 3 do 14 lipca br. Projekt zajęć oparty został o elementy formacji Ruchu Światło – Życie. Szkoła organizuje również obóz żeglarsko-religijny dla młodzieży w dniach od 12 do 27 lipca br., który kończy się egzaminem na stopień żeglarza jachtowego. Szczegółowe informacje można uzyskać na www.cspz.pl, e-mailowo: sekretariat @cspz.pl lub telefonicznie 694 451 746.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim tworzącym wspólnotę parafialną, wszystkim członkom Waszych rodzin, modlącym się z nami gościom, wszelkiego Bożego Błogosławieństwa, niech Zmartwychwstały Chrystus daje nadzieję, że w naszej codzienności nie jesteśmy sami, a systematyczna współpraca z Bogiem poprzez sakramenty Kościoła niech będzie dla każdego z nas powodem do dumy i niegasnącej radości.    

Do nabycia kolejny numer czasopisma „W Rodzinie”.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

 Zmarł nasz parafianin Edmund Radtka, l.74 zamieszkały w Leśno Wybudowanie. Jego pogrzeb odbył się w sobotę. Msza żałobna odbędzie się w środę o godz. 16.00. Zmarłego Edmunda polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…                                                                                                                                                       ks. Damian Drozdowski