Ogłoszenia 8.11.2020

Msze święte o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku.) i 11.30. W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Osoby przyjmujące komunię świętą na rękę podchodzą do komunikującego w pierwszej kolejności. Korzystajmy z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. W naszym kościele na mszy lub nabożeństwie według nowych regulacji może być 25 osób. Bardzo proszę o zrozumienie. Niech pierwszeństwo mają ci, którzy ofiarowali intencję mszalną. Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30 będzie możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. Dwie msze w sobotę o 16.00 i o 17.00 będą o charakterze mszy niedzielnej.

Dzisiaj po mszach zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Dziękuję za ofiary składane na kolektę inwestycyjną. Razem ze wpłatami na konto parafialne wyniosła 4200 zł. Bóg zapłać!

Dziękuję za wspólną modlitwę w pierwszą sobotę miesiąca podczas adoracji i dziękuję za każdą modlitwę wspólną podczas internetowych transmisji. Niestety w czasie pandemicznych obostrzeń taka forma modlitwy staje się dla nas jedyną szansą budowania wspólnoty

W środę 11.11. będziemy modlić się w intencji naszej ojczyzny. Będziemy obchodzić 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i 100. rocznicę powrotu Pomorza w granice kraju Msze o godz. 10.00 i 17.00 po wieczornej mszy nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam, by prośby przysyłać drogą elektroniczną na pocztę parafialną. 

 W kościele parafialnym w Brusach, o godz. 11.00, zostanie odprawiona uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy, delegacja Gminy Brusy i Parafii Wszystkich Świętych, w imieniu całej społeczności naszej gminy, na cmentarzu ofiar zbrodni hitlerowskich 1939-1945 w Brusach, pomodli się i złoży kwiaty w hołdzie poległym i pomordowanym w walce o wolność. Włączając się w obchody Święta Niepodległości pamiętajmy o wywieszeniu flagi i odśpiewaniu w domach, wspólnie z rodziną, hymnu Polski.

W czwartek po mszy świętej koronka do Bożego miłosierdzia o dar nowych, licznych 
i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

W tym tygodniu obchodzimy w liturgii święto poświęcenia Bazylik Laterańskiej (9.11), św. Leona Wielkiego (10.11), św. Marcina z Tours (11.11), św. Jozafata Kuncewicza (12.11), św. Benedykta, Mateusza, Izaaka i Krystyna (13.11)

Od 15.11 woda na cmentarzach zostanie zamknięta na czas zimowy.

20 miesięczny mieszkaniec parafii Czarna Woda – Aleksander Lewandowski jest śmiertelnie chory. Zdiagnozowano u niego rdzeniowy zanik mięśni. Na leczenie, bez którego Olek nie przeżyje, potrzebna jest ogromna kwota w wysokości 9,5 mln złotych. Na zebranie tej ogromnej sumy rodzina ma bardzo mało czasu, ponieważ gdy chłopiec osiągnie wiek 2 lat, terapia będzie niemożliwa. Dlatego też w przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się zbiórka przed kościołem na ten cel. Powierzam tę zbiórkę ofiarności parafian. Wpłat można dokonywać bezpośredni na konto. FUNDACJA SIEPOMAGA ul. Za Bramką 1 61-842 Poznań nr konta 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892 Tytułem 22441 Aleksander Lewandowski darowizna KRS 0000 396361

Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer czasopisma: 
„W Rodzinie”.

Dziękuję za pomoc przy pracach porządkowych na plebanii strażakom z OSP Leśno. Dziękuję firmie pana Tadeusza Gołuńskiego za położenie polbruku przy plebanii.

Zmarła nasza parafianka Stanisława Warsińska l. 73 zamieszkała w Orliku. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00. Ze względu na ograniczenia osób w kościele proszę, by na pogrzebie była tylko najbliższa rodzina. Ogarnijmy modlitwą śp. Stanisławę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Życzę parafianom i modlącym się z nami błogosławionego tygodnia. 
                                                                                                   ks. Damian Drozdowski