Ogłoszenia 8.10.2023

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Dziękuję za obecność podczas dni eucharystycznych. Dziękuję za wspólną modlitwę na adoracji w pierwszą sobotę miesiąca. Dziękuję szczególnie naszej parafialnej scholi.

Dziękuję wszystkim, którzy pojechali na Kongres Różańcowy do Pelplina.

Dziękuję za ofiary składane na kolekcie inwestycyjnej. Tydzień temu zebraliśmy 7500 zł.

Październik to miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty będą po mszy o godz. 17.00, a w niedzielę po mszy o godz. 8.00. Zachęcam do modlitwy w kościele, ale również we wspólnotach rodzinnych. Za odmówienie jednej części różańca, w kościele, w gronie rodziny można zyskać odpust zupełny.

Od jutra można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Biuro parafialne jest czynne w poniedziałek, środę i piątek po mszy o 18.00. W poniedziałek przyjmować będę intencje mszalne od godz. 10.00 do 14.00.

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy próba scholi.  

Również w środę na godz. 20.00 zapraszam do plebanii na spotkanie Parafialny Zespół Caritas. Zapraszam również nowych chętnych wolontariuszy.

W czwartek okazja do spowiedzi od godziny 16.00 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i na jej zakończenie koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domowników Boga.

W piątek na godz. 20.00 zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, na którym uroczyście wprowadzimy nowy relikwiarz z relikwiami św. Hiacynty
i św. Franciszka. Nie będzie w tym dniu nabożeństwa różańcowego o  godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego (13.10).

Za tydzień w niedzielę zapraszam na godz. 11.30 dzieci  przygotowujące się do I Komunii Świętej. Podczas mszy poświęcone zostaną różańce i książeczki do nabożeństwa. Po mszy spotkanie organizacyjne dla rodziców. Za tydzień również obchodzić będziemy XXIII Dzień Papieski. Przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież w wieku 16-30 lat na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé, które tym razem odbędzie się w stolicy Słowenii. Wyjazd autokarem 27 grudnia popołudniu, a powrót 2 stycznia rano. Cena wyjazdu 640 zł + 80 € od osoby. Szczegóły i zapisy na: http://tiny.cc/jnsbvz

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza na XXIII Pelplińskie Spotkania Duszpasterskie. Przybliżą nam one postać i niełatwe okoliczności posługi wieloletniego Rektora WSD w Pelplinie, uznanego dogmatyka i teologa rodziny, ks. dr. hab. Jerzego Buxakowskiego. Temat spotkań to „Życie pisane wiarą. Ksiądz Rektor Jerzy Buxakowski (1926-2011)”. Tegoroczne PSD odbędą się w sobotę 28 października w Bibliotece Diecezjalnej im. Biskupa Jana Bernarda Szlagi w Pelplinie. Początek o godz. 9.00. Zakończenie ok. godz. 13. 00.

 Do nabycia kolejny numer czasopisma „W Rodzinie”.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

         ks. Damian Drozdowski