Ogłoszenia 8.09.2024.

Dzisiaj msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Na mszach świętych gościmy dzisiaj pary małżeńskie z Domowego Kościoła. Opowiedzą nam o celu i zadaniach tejże grupy. Chętne małżeństwa, które pragną wzrastać w formacji Domowego Kościoła mogą zapisywać się bezpośrednio u księdza proboszcza.

Bardzo serdecznie dziękuję za udział w dniach eucharystycznych miesiąca września. Dziękuję za wspólną adorację w pierwszą sobotę miesiąca. Dziękuję organizatorom i uczestnikom „Białej Niedzieli od juniora do seniora”.

Dziękuję za ofiary składane na kolekcie inwestycyjnej. Zebraliśmy tydzień temu 7500 zł. Bóg zapłać!

Burmistrz Brus wraz z Księdzem Proboszczem Parafii Wszystkich Świętych w Brusach zapraszają do udziału w Zaborskich Dożynkach Gminnych, które odbywać się będą dzisiaj. Uroczystość rozpocznie msza św. dziękczynna w kościele parafialnym w Brusach o godzinie 11.00, następnie odbędzie się przemarsz na plac dożynkowy przy stadionie miejskim, gdzie zaplanowana jest dalsza część obchodów.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców Skoszewka, Windorpia, Kruszyna, Parzyna, Widna, Orzechowa, Milachowa, Rolbika, Warszyna i Kaszuby którzy przyjmują Maryję w znaku ikony i czekają na to spotkanie. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

Od czwartku rozpoczynamy rekolekcje przed naszym parafialnym odpustem. Rekolekcje przeżywać z nami będzie ks. Wiesław Badaszek kapelan szpitala w Kościerzynie. Msze z nauką rekolekcyjną codziennie od czwartku do soboty o godz. 9.00 i 18.30. Msza w sobotę wieczór nie będzie z liturgii niedzielnej. W piątek o godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

W sobotę zapraszamy osoby starsze i chore na mszę na godzinę 11.00. Podczas tej mszy udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

Dodatkowa okazja do spowiedzi przed parafialnym odpustem z udziałem innych kapłanów będzie w sobotę od godziny 10.00 do 11.00 i po południu od 16.00 do 17.30.

W sobotę po mszy o godz. 18.30 odbędzie się nabożeństwo drogi krzyżowej, która przejdzie ulicami: Marii Ludwiki, ul. Kaszubską, Słoneczną, Klonową, Marii Ludwiki. O zabezpieczenie trasy proszę druhów z OSP Leśno.

Kolekta dla księdza rekolekcjonisty na mszach w piątek i w sobotę. Msze w dzień odpustu 8.00.  10.00 natomiast główna suma odpustowa w intencji parafian i przybyłych na odpust gości o godz. 11.30.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Jana Chryzostoma (13.09.) i święto Podwyższenia Krzyża Świętego (14.09.).

Osoby planujące zawarcie małżeństwa sakramentalnego w przyszłym roku, proszone są o zgłoszenie się do biura parafialnego do końca września w celu omówienia przygotowań do ślubu. Zachęcamy narzeczonych do uczestnictwa w jesiennych terminach Weekendów dla Narzeczonych oraz Spotkań dla Narzeczonych, nawet jeśli ślub jest zaplanowany w okresie letnim.

Diecezjalny moderator Żywego Różańca zaprasza członków Apostolatu Margaretka, osoby zaangażowane w Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów i we wszelkie inne dzieła obejmujące duchową troską kapłanów na II Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów, który odbędzie się w sobotę, 5 października 2024 r. w bazylice katedralnej w Pelplinie.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Rycerz Niepokalanej”.

Zmarła nasza parafianka śp. Teresa Molska zamieszkała w Orliku. Jej pogrzeb odbędzie się
w poniedziałek o godz. 11.00. Różaniec w jej intencji w kaplicy sióstr Franciszkanek w niedzielę
o godz. 18.30. Zmarłą śp. Teresę polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia, pięknego przeżycia rekolekcji i święta naszej parafii.