Ogłoszenia 8.08.2021

 1. Dzisiaj w naszym kościele msze święte o godz. 8.00, 10.00, i 11.30.
 2. Już dzisiaj w Orliku odbywa się II franciszkański, parafialny i charytatywny Festyn Rodzinny z okazji 800 Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O 9.00 Msza Święta z oprawą chóru „Oremus” z Miłakowa a od 11.00 część rozrywkowa, turnieje piłki nożnej, występy mistrza iluzji, zabawy i konkursy. Będą stoiska ze smakołykami. Gwiazdą festynu będzie Krystyna Giżowska. Celem festynu jest zebranie funduszy na pomoc w leczeniu chorych dzieci, osób starszych oraz na wsparcie ministranckiej drużyny sportowej z Orlika.  Serdecznie zapraszamy!
 3. Bardzo serdecznie dziękuję za obecność na adoracji w pierwszą sobotę miesiąca. Dziękuję parafialnej scholii za wakacyjne zaangażowanie.
 4. Bóg zapłać za ofiary składane na kolektę inwestycyjną. Zebraliśmy w minionym tygodniu 7850 zł.
 5. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy (9.08), uroczystość św. Wawrzyńca – patrona naszej diecezji (10.08), wspomnienie św. Klary (11.08), św. Maksymiliana Marii Kolbego (14.08)
 6. W środę po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania próśb i podziękowań.
 7. W piątek 13.08. na godzinę 20.00 zapraszam na kolejne nabożeństwo fatimskie i procesję ze świecami.
 8. Za tydzień w niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej mszy odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół i kwiatów. Mam przyjemność wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Leśnie serdecznie zaprosić  na koncert  na skrzypce i wiolonczelę, który odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 15:00 w naszym kościele.  Panie Maria Sławek i Małgorzata Kuziemska-Sławek – córka i mama, od lat związane z naszymi stronami, a dokładnie ze wsią Wysoka Zaborska, wystąpią wspólnie podczas wyjątkowego koncertu. Mamy nadzieję, że ten rodzinny występ zainauguruje serię, a w przyszłości może nawet festiwal muzyki klasycznej w Leśnie. Panie wykonają utwory tak znanych kompozytorów, jak Jan Sebastian Bach czy Antonio Vivaldi. Zaprezentują także twórczość być może mniej rozpoznawalnych twórców. 
 9. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów
  w pelplińskim seminarium,  które   jest   częścią   Wydziału   Teologicznego   Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 14 września br. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy udanego urlopu, pięknej pogody i zachęcamy do udziału we mszach świętych także w ciągu tygodnia.
 12. Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.

                                                                                         ks. Damian Drozdowski