Ogłoszenia 8.05.2022

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 Po mszy o godzinie 8.00 nabożeństwo majowe.

Bardzo serdecznie dziękuję naszej młodzieży za piękne przeżycie uroczystości bierzmowania. Dziękuję świadkom bierzmowania, rodzicom i rodzinom przybyłym na to wydarzenie. Dziękuję panu organiście, szafarzom, służbie liturgicznej, parafialnej scholi i paniom katechetkom.

Dziękuję za udział w sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękuję za ofiary złożone na kolekcie inwestycyjnej. Zebraliśmy w minionym tygodniu 8 tysięcy złotych.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele w tygodniu po mszy o godz. 18.00. Zachęcam, by według dawnych zwyczajów gromadzić się również przy krzyżach i kapliczkach naszej parafii.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W piątek po mszy o 18.00 spotkanie grupy młodzieżowej.

W piątek obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Fatimy. Zapraszam na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie i procesję ze świecami na godz. 21.00

W tym tygodniu obchodzimy uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski (9.05)
i św. Macieja, apostoła (14.05).

Siostry Franciszkanki organizują „Sobotnie Orlickie Spotkania” Pierwsze z nich o temacie – Siła młodości odbędzie się 21.05. od 10.00 do 16.00. Przedział wiekowy to 16-3o lat. Zapisy do 18.05 drogą elektroniczną na adres: s.bernadetta.osf@gmail.com

28.05 wyruszy z naszej parafii do sanktuarium kalwaryjskiego we Wielu piesza pielgrzymka. Już rezerwujmy sobie ten termin, by razem udać się do Matki Bożej Pocieszenia.

W dniach 3-4 czerwca 2022 r. na Jasnej Górze pod hasłem: „Uczynić różaniec modlitwą wszystkich” odbędzie się X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca oraz II Ogólnopolski Kongres Różańcowy. Kongres ma zamknięty charakter i mogą w nim uczestniczyć maksymalnie dwudziestoosobowe delegacje z każdej diecezji. Pielgrzymka jest otwarta dla wszystkich. Zainteresowani wzięciem udziału w ww. wydarzeniach proszeni są do 15 maja 2022 r. o telefoniczny kontakt z ks. Rafałem Barcińskim – Diecezjalnym Duszpasterzem Żywego Różańca: 530 840 600.

Dnia 4 czerwca 2022 pod hasłem „Na krańce świata” odbędzie się XXVI Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich. Zachęcam do wyjazdu. Już można się zapisywać.

Dnia 5 czerwca po mszy o godz. 11.30 odbędzie się dobroczynny festyn parafialny przy budynku i w ogrodzie plebanii. Przygotowane będą atrakcje dla dzieci, pokaz strażacki, smaczne stoiska przygotowane przez parafialne Koła Gospodyń Wiejskich.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl

Stowarzyszenie dobrych inicjatyw „Pro missio” organizuję zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. 11 maja nastąpi odbiór. Ten sprzęt można gromadzić przy budynku dawnej organistówki w wyznaczonym miejscu w poniedziałek i we wtorek. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia kolejny numer czasopisma „W Rodzinie”

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                    

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski