Ogłoszenia 7.08.2022

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 11.30.

Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

W środę po mszy o  godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od 16.00 do 16.45. Na zakończenie adoracji będziemy modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia w  intencji nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W sobotę 13.08. zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie i procesję ze świecami na godz. 20.00.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Dominika (8.08.), święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (9.08.), uroczystość św. Wawrzyńca – głównego patrona diecezji pelplińskiej (10.08.), wspomnienie św. Klary (11.08.)

Otrzymaliśmy w darze od wydawcy po sto sztuk egzemplarzy pierwszego i drugiego tomu albumowej monografii Leśna i okolicy. Można je nabyć po Mszy w zakrystii. Całość kwoty ze sprzedaży zostanie przeznaczona na koszty związane z renowacją naszego ołtarza głównego. Cena sugerowana za sztukę to 50 złotych. Oczywiście jeśli ktoś da więcej, będziemy wdzięczni za wsparcie dla tej trudnej i kompleksowej inwestycji. W nowym, drugim tomie, wśród artykułów jest jeden właśnie o ołtarzu głównym. Jego historii z wieloma historycznymi fotografiami, jak i cyfrową rekonstrukcją jego oryginalnego wyglądu. Zachęcamy do zakupu i wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Dzisiaj tj. 7.08. w Stężycy w Amfiteatrze w trakcie koncertu dostępne będą punkty rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Zapraszamy do punktów rejestracji każdą osobę w przedziale wiekowym 18-55 lat, która chciałaby zostać potencjalnym dawcą szpiku. Jest ona bezpłatna, zajmuje ok. 10 min. i jest bardzo prosta. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, wypełnić formularz rejestracyjny oraz pobrać wymaz z wew. strony policzka na 3 pałeczki.
W rejestracji pomogą wolontariusze a odbywać się ona będzie w Amfiteatrze w Stężycy od 18.00 do 23.00. Rejestracja dedykowana jest 12 letniemu Ksaweremu Kleina z Dziemian, który zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Akcja została zainicjowana przez jego rodzinę i przyjaciół.

 Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopu życzę udanego i szczęśliwego wypoczynku. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                    

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski