Ogłoszenia 7.07.2024.

Dzisiaj msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Po mszy o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych i wymiana tajemnic. Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

Dziękuję za przeżycie dni eucharystycznych miesiąca lipca. Dziękuję za piękną adorację
w pierwszą sobotę miesiąca.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców ul. Brzozowej i ul. Kaszubskiej, którzy przyjmują Maryję w znaku ikony i czekają na to spotkanie. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu  od 16.00 do 16.45 i okazja do spowiedzi.

W sobotę zapraszam na nabożeństwo fatimskie i procesję ze świecami na godz. 20.00.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Jana z Dukli (8.07.), święto św. Benedykta – patrona Europy (11.07.), wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu (12.07.), św. Andrzeja Świerada i św. Benedykta (13.07.).

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w wyjątkowej pielgrzymce na szlaku Camino de Santiago organizowanej przez Towarzystwo Ducha Świętego! Pielgrzymka odbędzie się
w dniach 13-28 lipca 2024 roku i obejmie trasę przez Polskę, Niemcy, Francję oraz Hiszpanię. Koszt wyjazdu ze wszystkimi kosztami i wyżywieniem wynosi 2500 zł. To niepowtarzalna okazja do duchowego przeżycia i odkrycia piękna jednego z najstarszych szlaków pielgrzymkowych na świecie. Więcej informacji i zapisy: Brat Wiktor Tarczyński, tel. 501 324 850.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla par pod hasłem „Zakochać się na nowo!”, które odbędą się 21 września w Leśnie. Mile widziane wszystkie małżeństwa niezależnie od stażu w związku. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapisy do 8 września przez formularz na stronie www.projektmalzeństwo.pl lub bezpośrednio u siostry Sancji: 724 349 056. Szczegóły wydarzania na plakatach, ulotkach i stronie internetowej parafii.

Parafia Skórcz organizuje w dniach 1-12 lutego 2025 roku pielgrzymkę do Meksyku. Szczegóły pielgrzymki na stronie internetowej parafii.

 Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopu życzę udanego i szczęśliwego wypoczynku. Wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy pięknej pogody i zachęcamy do udziału we mszach świętych także w ciągu tygodnia.

 Zmarł nasz parafianin śp. Stanisław Łoński, zamieszkały w Widnie. Jago pogrzeb odbył się w sobotę. Śp. Stanisława polećmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

                                                                                                                 ks. Damian Drozdowski