Ogłoszenia 7.06.2020

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej msze o godz. 7.30, 8.30. o godzinie 10.00 i 12.00 uroczystość I Komunii Świętej dzieci z naszej parafii i dodatkowa msza święta o godz. 15.00. Komunia Święta w naszej parafii jest organizowana w pierwszym terminie na prośbę rodziców. Dlatego dbając o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci ta uroczystość zgromadzi w kościele tylko i wyłącznie dzieci i ich rodziców. Resztę rodziny i gości proszę, by dzisiaj uczestniczyć we mszy świętej o innej godzinie. Będzie możliwość duchowej łączności z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami poprzez internetową transmisję. 

Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na naszą kolektę inwestycyjną.

Dziękuję jeszcze raz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła i uporządkowanie terenu przy kościele i przy plebanii przed uroczystością pierwszej komunii. Dziękuję za obecność na adoracji w pierwszą sobotę miesiąca.

Od poniedziałku do soboty dzieci komunijne będą przeżywały biały tydzień. Codziennie będą uczestniczyć we mszy o godz. 18.00, tylko w poniedziałek o 13.00 a w Boże Ciało o 11.30. W poniedziałek dzieci komunijne składają swój dar dla dzieci misji i odbiorą pamiątki przyjęcia pierwszej komunii. W ten dzień poświęcimy w kościele dewocjonalia, które dzieci otrzymają na swojej uroczystości. 

We wtorek i w środę po mszy o 18.00 próby dla dziewczynek, które pragną w Boże Ciało i w oktawie sypać kwiatki przed Najświętszym Sakramentem.

We wtorek po mszy o 18.00 spotkanie dla wszystkich ministrantów i kandydatów.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będzie procesji ulicami parafii i nie przygotowujemy tradycyjnych czterech ołtarzy. Zachęcam by ustroić jednak nasze okna emblematami eucharystycznymi. Po każdej mszy świętej w uroczystość Bożego Ciała odbędzie się procesja wokół kościoła. Tradycyjnie poproszę o udział w nich baldachimu, feretronów i chorągwi. Uroczystość Bożego Ciała jest uroczystością nakazaną i jesteśmy w sumieniu zobowiązani do uczestnictwa w tym dniu we mszy świętej.

 Dziewczynki sypiące kwiatki uczestniczą w procesji na mszy o godz. 11.30 zarówno w Boże Ciało jak i w następną niedzielę.

W uroczystość Bożego Ciała od godz.15.00 do 18.00 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Niech nasza obecność na popołudniowej adoracji będzie wyrazem naszej wiary i wdzięczności za realną obecność Jezusa wśród nas. W tym dniu będzie także możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej od godz. 16.30 do 18.00. 

W piątek po mszy wieczornej i procesji spotkanie grup młodzieżowych naszej parafii. 

W sobotę 13 czerwca serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godz. 20.00. Po różańcu fatimskim procesja ze świecami wokół kościoła. 

Nabożeństwa czerwcowe odbywają się w tygodniu po mszy o 18.00

Za tydzień kolekta niedzielna jest przeznaczona na remonty w naszym Wyższym Seminarium Duchownym. Polecamy ją ofiarności parafian. 

Do nabycia prasa katolicka: mamy nowy numer czasopisma „W Rodzinie”

Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.      

 ks. Damian Drozdowski