Ogłoszenia 7.05.2023

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Po mszy o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych i wymiana tajemnic.

Bardzo serdecznie dziękuję za udział w dniach eucharystycznych miesiąca maja. Dziękuję za wspólną modlitwę na adoracji w pierwszą sobotę miesiąca. Dziękuję naszej parafialnej scholi.

Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele w tygodniu po mszy o godz. 18.00, a w niedzielę po mszy o godz. 8.00. Zachęcam, by według dawnych zwyczajów gromadzić się również przy krzyżach
i kapliczkach naszej parafii.

W poniedziałek po mszy o 18.00 spotkanie dla rodziców ministrantów.

Próba dla dzieci pierwszokomunijnych w środę i w piątek o godz. 15.30.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.

W czwartek od 16.00 do 16.45 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po mszy o 18.00 w kościele spotkanie grupy Domowników Boga.

W piątek na godzinę 19.00 grupa młodzieżowa zaprasza na mszę w intencji naszej parafii. Zapraszamy na tą mszę młodzież przygotowującą się do bierzmowania i wszystkich parafian.

W sobotę 13.05 o godzinie 20.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie i procesję ze świecami.  

W tym tygodniu przypada uroczystość św. Stanisława (8.05.) i wspomnienie NMP z Fatimy (13.05).

W sobotę 20.05. wyruszy z naszej parafii do sanktuarium kalwaryjskiego we Wielu piesza pielgrzymka. Nasze pielgrzymowanie rozpoczniemy mszą o godz. 7.30. Wymarsz o godz. 8.30. Po mszy będzie można swoje podręczne bagaże umieścić w busie. O godz. 12.00 przywitanie pielgrzymów przy sanktuarium kalwaryjskim, o 15.00 droga krzyżowa na kalwarii wielewskiej.  Następnego dnia po pożegnaniu pielgrzymów o godz. 13.00 wrócimy do Leśna również pieszo. Powitanie pielgrzymów ok. godz. 16.00 i nabożeństwo majowe od figury na wjeździe do Leśna.

Dnia 28 maja po mszy o godz. 11.30 odbędzie się parafialny festyn rodzinny przy budynku
i w ogrodzie plebanii. Serdecznie zapraszają na ten festyn Koła Gospodyń Wiejskich naszej parafii, Stowarzyszenie Ziemia Zaborska, Sołtys i Rada Sołecka. Wzorem minionego roku nie zabraknie atrakcji dla dzieci, będzie pokaz strażacki, loteria fantowa i pyszne smakołyki.

Siostry Franciszkanki zapraszają na weekendowe rekolekcje dla dorosłych, które odbędą się w klasztorze w Orliku w dniach 8-10 czerwca (czwartek-sobota po Bożym Ciele). Tematem rekolekcji ze Słowem Bożym będzie: „Zobaczyć siebie w oczach Boga. Droga z Zacheuszem”. Poprowadzi je ks. Mirosław Piskozub, wykładowca Gdańskiego Seminarium i opiekun wspólnoty Domowego Kościoła w Gdańsku Oliwie. Koszt udziału w rekolekcjach z noclegiem i wyżywieniem wynosi 200zł, dla osób z okolic Orlika jest  też możliwość wzięcia udziału w rekolekcjach bez noclegu – chętnych prosimy o wcześniejszy kontakt i zapisy do końca maja. Zapisy i więcej informacji u s. Sancji mailowo: sancja.osf@gmail.com lub telefonicznie: 724 349 056.

Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza w dniach od 20 do 21 maja 2023 roku na 99. Ogólnopolską Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę.

Duszpasterstwo Rodzin informuje, że Wspólnota Spotkania Małżeńskie działająca w diecezji pelplińskiej zaprasza małżonków, którzy dotąd odbyli rekolekcje podstawowe, na udział w rekolekcjach organizowanych w Domu Rekolekcyjno – Wypoczynkowym Diecezji Pelplińskiej w Białogórze w dniach od 26 do 28 maja 2023 roku. Szczegóły w/w wydarzeń znajdziemy na naszej parafialnej stronie internetowej.

Dnia 3 czerwca 2023 roku obędzie się XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Idź za Barankiem”. Zachęcamy młodych ludzi na to mocne ewangelizujące doświadczenie wspólnoty młodego Kościoła. Zapisy po mszach w zakrystii. Koszt wyjazdu to 90 zł.

 Zmarła nasza parafianka Barbara Kozłowska, l.65, zamieszkała w Rolbiku. Jej pogrzeb odbył się w piątek. Zmarłą Barbarę polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                                         ks. Damian Drozdowski