Ogłoszenia 7.04.2024

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 11.30. Po mszy o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych i wymiana tajemnic. Po mszach świętych, odbywa się kiermasz parafialnego zespołu Caritas. Można nabyć poduszki, torby, długopisy, magnesy, kubki. Zapraszamy wszystkich na drobny słodki poczęstunek. Dochód zasili konto Caritas w Leśnie. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na cele charytatywne.

W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia. Jest to jednocześnie święto patronalne Caritas. Przy tej okazji chciałbym serdecznie podziękować wolontariuszkom z Parafialnego Zespołu Caritas za zaangażowanie na rzecz pomocy bliźnim.

Dzisiaj „Spotkanie z zajączkiem” dla dzieci, w godzinach od 14.00 do 16.00 w Wiejskim Domu Kultury w Leśnie.

Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

Dziękuję za wspólną modlitwę na adoracji w pierwszą sobotę miesiąca. Dziękuję naszej parafialnej scholi.

W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca. Jest to dzień Świętości Życia. Zachęcam do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Uroczyste przyrzeczenia odbędą się po mszy o godz. 10.00 i 18.00. (osoby składające przyrzeczenia zabierają ze sobą świece).  Szczegóły tego dzieła modlitewnego na stronie internetowej naszej parafii.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Polecać na niej będziemy szczególnie rodziny przy ul. Klonowej i przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które oczekują na czas peregrynacji Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od 16.00 do 16.45. Na zakończenie adoracji będziemy modlić się o dar nowych powołań do służby w Kościele. Po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy „Domownicy Boga”.

W piątek po mszy o 18.00 obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej.

Następna niedziela rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Burmistrz Brus i Klub Honorowych Dawców Krwi zapraszają do udziału w mobilnej akcji poboru krwi: 9 kwietnia w godz. 9.30 – 13.00 przy Domu Strażaka w Brusach. Rejestracja w krwiobusie. 

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                                            

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski