Ogłoszenia 7.03.2021

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku.) i 11.30.  
W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. 
Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30 istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. Dwie msze w sobotę o 16.00 i o 17.00 są o charakterze mszy niedzielnej. Dzisiaj o 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali.

Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

Dziękuję za waszą obecność, także on-line na sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek obchodzimy święto – 549 rocznica poświęcenia bazyliki katedralnej 
w Pelplinie. Również w ten dzień obchodzimy Dzień Kobiet. Wszystkim kobietom naszej parafii już dzisiaj składamy serdeczne życzenia i ogarniamy Was naszą modlitwą.

W Kościele powszechnym przeżywamy Rok św. Józefa, dlatego w dniach od 10 do 18 marca 2021 r. po każdej mszy świętej odprawimy nowennę do św. Józefa a w niedzielę, 21 marca 2021 r. zawierzymy nasze rodziny opiece św. Józefa.

W środę po mszy o 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej po mszy o godz. 16.00 i po mszy o godz. 17:00. Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odbioru kolejny numer czasopisma: „Rycerz Niepokalanej” i „Pielgrzym”

Na stronie internetowej można zobaczyć zdjęcia z realizacji naszej inwestycji w prezbiterium i z prac podejmowanych przy remoncie piętra plebanii. Na stronie internetowej zamieszczane są również intencje mszalne.

W duszpasterstwie zastępują mnie będą bracia z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy. W razie nagłych wypadków np. wezwanie do chorego, proszę dzwonić pod telefon parafialny. Sprawy związane z biurem parafialnym możliwe są do załatwienia, jednak proszę wcześniej zadzwonić. 

 W dniach 12-13 marca odbędzie się on-line wielkopostny dzień skupienia dla młodych mężczyzn. Zapisy na www.seminariumpelplin.pl

W następną niedzielę o godz. 12.45 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii.

 19 marca o godz. 20.00 odbędzie się VI edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Dziemianach. Do wyboru są cztery trasy: 55km, 42 km, 35 km, 30 km. Zapisy są na stronie www.edk.org.pl. Pakiety są do odbioru u Sióstr Franciszkanek w Orliku.

 Zmarł nasz parafianin Tadeusz Cieminski l. 73, zamieszkały w Przymuszewie. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.30 zmarł także Józef Rudnik, l.72, zamieszkały przy ul. Klonowej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.30 Różaniec w ich intencji w niedzielę po mszy o 12.30 a w poniedziałek po mszy o 17.00. Zmarłych parafian polećmy miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzę parafianom i modlącym się z nami on-line błogosławionego tygodnia. Wszystkim życzymy zdrowia. 

 ks. Damian Drozdowski