Ogłoszenia 7.02.2021

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku.) i 11.30.  
W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Korzystajmy 
z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. W naszym kościele na mszy lub nabożeństwie według nowych regulacji może być 25 osób. Bardzo proszę 
o zrozumienie. Niech pierwszeństwo mają ci, którzy ofiarowali intencję mszalną. 
Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30 istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. Dwie msze w sobotę o 16.00 i o 17.00 są o charakterze mszy niedzielnej.

Bardzo serdecznie dziękuję za piękne przeżycie dni eucharystycznych, skorzystanie z sakramentów świętych i wspólną modlitwę, także on-line podczas sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękuję parafialnej scholii za prowadzenie tej modlitwy.

Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii. Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolektę inwestycyjną. Zgodnie z usłyszaną odezwą księdza biskupa przy wyjściu ze świątyni odbędzie się dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz odnowienia świątyni w Kasparusie. Nasza solidarność z potrzebującymi przejawia się poprzez modlitwę, pamięć oraz m.in. przez pomoc materialną.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Scholastyki (10.02) wspomnienie NMP z Lourdes (11.02.)

W środę po mszy o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek we wspomnienie NMP z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego będziemy modlić się szczególnie w intencji ludzi chorych. Msza w kaplicy sióstr Franciszkanek z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem lourdzkim o godz.10.00. W kościele parafialnym modlitwy za chorych, namaszczenie chorych i błogosławieństwo lourdzkie po mszy o 17.00.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odebrania kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”, Można nabyć w zakrystii książkę „Aby odnowić Przymierze” – wielkopostne rekolekcje w domu w cenie 12 zł.

W ubiegłym roku Biskup Ryszard zaapelował do całej diecezji o wsparcie również remontu budynków seminarium. Dwa razy w ubiegłym roku kolekta zebrana w każdym kościele naszej diecezji został przekazana na ten cel. W całej diecezji zebrano 16 lutego 444 234,32 zł., a 14 czerwca 358 913,98 zł. Kwoty wydają się znaczne, są jednak przysłowiową kroplą w morzu potrzeb. Cały czas jednak pojawiają się również nowe wyzwania i prace do wykonania, które wcześniej nie były planowane, a okazują się konieczne. W związku z powyższym, kolekty z przyszłej niedzieli oraz z 13 czerwca również będą przeznaczone na potrzeby naszego seminarium. Już dzisiaj polecamy je Waszej ofiarności. 

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Brusach zaprasza do udziału w mobilnej akcji poboru krwi we wtorek, 9 lutego, w godz. od 9.00 do 13.00, w punkcie przy Domu Strażaka w Brusach. Chętne osoby proszone są o wcześniejszą rejestrację w Urzędzie Miejskim do poniedziałku, 8 lutego (tel.  52 39 69 325). Kolejne terminy poboru krwi zaplanowane na ten rok to: 14.04., 15.06., 17.08., 19.10., 21.12.

 Dziękuję druhom z OSP Leśno i służbie liturgicznej za pomoc w rozbieraniu dekoracji bożonarodzeniowych i pomoc w odśnieżaniu. 

Życzę parafianom i modlącym się z nami on-line błogosławionego tygodnia. Wszystkim życzymy zdrowia. 

                                                                                      ks. Damian Drozdowski