Ogłoszenia 6.12.2020

Msze święte o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku.) i 11.30. W kościele na mszy 
i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Korzystajmy z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. W naszym kościele na mszy lub nabożeństwie według nowych regulacji może być 25 osób. Bardzo proszę o zrozumienie. Niech pierwszeństwo mają ci, którzy ofiarowali intencję mszalną. Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30 będzie możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. Dwie msze w sobotę o 16.00 i o 17.00 będą o charakterze mszy niedzielnej.

Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii. Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolektę inwestycyjną. Dzisiaj przed kościołem jest się zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie.

Dziękuję za wspólną modlitwę w dniach eucharystycznych oraz podczas pierwszej soboty miesiąca. Dobrze, że poświęcamy czas Bogu nawet na modlitwie on-line. 

Od jutra przeżywać będziemy drugi tydzień rorat.  Msze roratnie zarówno o 16.00 i o 17.00 
W tym roku nazwijmy je „RORATY NA RATY”. Z racji tego, że nie możemy się tak tłumnie gromadzić na mszach proponujemy następujący podział, by choć raz w tygodniu młodzież i dzieci mogła odczuć atmosferę oczekiwania. Zabieramy wszyscy lampiony. Kto chce wylosować figurkę Pana Jezusa przynosi na roraty karteczkę ze swoim imieniem i nazwiskiem. 

Poniedziałek 16.00 – małe dzieci z rodzicami, poniedziałek 17.00 – przedszkole i „0”

Wtorek 16.00 – klasa I, wtorek 17.00 – klasa II  Środa 16.00 klasa III, środa 17.00 – klasa IV

Czwartek 16.00 – klasa V, czwartek 17.00 – klasa VI Piątek 16.00 – klasa VII a,     piątek 17.00 – klasa VII b Sobota 7.00 – klasa VIII. Roraty z wtorku i czwartku o godz. 17.00 będziemy transmitować. Dziękuję za Waszą obecność w minionym tygodniu.

W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła (7.12)

We wtorek 8.12. obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitw za młodzież żeńską oraz jej posłannictwo w Kościele i świecie. W ten dzień przypada również 8 rocznica ingresu biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

W środę po wieczornej mszy o godz. 17.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W zakrystii do nabycia świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Zostały małe świece – po 8 zł.  Po mszach u pana organisty a w tygodniu w biurze parafialnym można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary za opłatki są przeznaczone dla pana organisty.

Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. 

 Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Brusach zaprasza do udziału w mobilnej akcji poboru krwi we wtorek, 8 grudnia, w godz. od 9.00 do 13.00, w punkcie przy Domu Strażaka w Brusach. Chętne osoby proszone są o wcześniejszą rejestrację w Urzędzie Miejskim do poniedziałku, 7 grudnia, do godz. 15.00. Nr kontaktowy 52 39 69 325.

 Za tydzień przy naszym kościele odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy na rzecz służby liturgicznej naszej parafii. Na stoisku będzie można nabyć mnóstwo pięknych ozdób świątecznych, pyszne, zdrowe i swojskie ciasteczka. Serdecznie zapraszamy. Kolekta następnej niedzieli przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej. 

 Po raz kolejny dziękuję starszym ministrantom i panu Sławomirowi Gliszczyńskiemu za pomoc w pracach przy plebanii w minioną sobotę.

Życzę parafianom i modlącym się z nami błogosławionego tygodnia. 


                                                                                               ks. Damian Drozdowski