Ogłoszenia 6.11.2022

W dzisiejszą niedzielę msze o  8.00, 10.00 i o 11.30. Po mszy o godz. 11.30 spotkanie organizacyjne dla wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

Dziękuję za udział w dniach eucharystycznych i za obecność i modlitwę w pierwszą sobotę miesiąca na adoracji. Dziękuję naszej parafialnej scholi.

Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek ulicami Leśna od godz. 11.00 przejdzie nietypowa procesja ze 100 metrową flagą Polski niesioną przez dzieci ze szkoły podstawowej w Leśnie. Chcemy w ten sposób uczcić zbliżające się obchody Święta Niepodległości.

W czwartek okazja do spowiedzi od godziny 16.00 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i na jej zakończenie koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga w świetlicy wiejskiej.

W dniu 11 listopada w sposób szczególny chcemy pamiętać w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Burmistrz Brus zaprasza na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.

Uroczystość rozpocznie msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11:00 w kościele parafialnym w Brusach. Następnie przemarszem udamy się na cmentarz pomordowanych. 

O godz. 15:00 w miejsko-gminnej strzelnicy odbędą się drużynowe mistrzostwa w strzelaniu.

O godz. 16:00 zapraszamy do centrum kultury w Brusach na wyjątkowy koncert patriotyczny.

 Kuria Diecezjalna uprzejmie informuje, że biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 11 listopada br.

 W sobotę na godz. 20.00 wspólnota „Przebudzeni” zaprasza nas na wspólne uwielbienie pod hasłem: „Wstań uwielbiajmy!”. W programie spotkania: konferencja, koronka do Ducha Świętego i adoracja Najświętszego Sakramentu. Wspólnota młodego Kościoła od 5.11 do 11.11. będzie modlić się w intencji tego wydarzenia. Na plakacie jest kod QR – skanując go można będzie się połączyć we wspólnej modlitwie. Można również zapoznać się ze wspólnotą na facebooku: „Przebudzeni na Kaszubach”. Tam będą też informacje o uwielbieniu w Leśnie. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Siostry Franciszkanki  z Orlika organizują rekolekcje dla kobiet pod hasłem „Miłość nie jedno ma imię” w dniach 10-12.11. Szczegółowe informacje i zgłoszenia pod tym linkiem: https://fb.me/e/30f8bhUPL

W tym tygodniu obchodzimy święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej  (9.11.), wspomnienie św. Leona Wielkiego (10.11), św. Marcina z Tours (11.11), św. Jozafata Kuncewicza (12.11)

Parafialny Zespół Caritas informuje, że osoby zainteresowane pomocą żywnościową proszone są, by z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (MGOPS) pobrać zaświadczenie o dochodach i złożyć je do końca listopada w biurze parafialnym. Kwalifikowani są do pomocy, ci którzy nie przekroczyli progu dochodowego 1707,20 zł lub 1320 zł na osobę w rodzinie.

W następną niedzielę tj. 13.11. obchodzimy dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym . Przy kościele będzie zbiórka do puszek na ten cel.

W niedzielę 20.11. odbędzie się dekanalne spotkanie młodzieży. Centralnym wydarzeniem będzie msza w kościele w Brusach o godz. 12.30 a po niej spotkanie w Domu Nawiedzenia. Chętnych na wspólny wyjazd zapraszam się do zapisywania się do następnej niedzieli, aby mieć orientację jaki zamówić transport. Wyjazd jest darmowy – wystarczą chęci. Zgody do podpisania przez rodziców proszę odebrać w zakrystii.

Od tej niedzieli modlimy się nowymi wypominkami rocznymi. Jeżeli wkradł się błąd lub zabrakło jakiś nazwisk proszę to zgłosić.

Od poniedziałku do środy z powodu mojego wyjazdu na rekolekcje kapłańskie do Białogóry zastępować mnie będą księża z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy. Tel. w razie wezwania do chorego 720 765 661.

Do nabycia nowy numer czasopisma „W Rodzinie”. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

                                                                                                           ks. Damian Drozdowski