Ogłoszenia 6.09.2020

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Osoby przyjmujące komunię świętą na rękę podchodzą do komunikującego w pierwszej kolejności. Korzystajmy z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. Po mszy o godz. 8.00 spotkanie róż żywego różańca. O godzinie 10.00 przeżywać będziemy dożynki parafialne. Dziękuję sołectwu Główczewice za przygotowanie wieńca dożynkowego. Dziękuję za ofiary składane na kolektę inwestycyjną.

Dziękuję za liczny udział na sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Dnia 1.09. upłynął rok mojego pobytu w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za owocną współpracę na wielu płaszczyznach. Już bardzo dużo zdołaliśmy osiągnąć pod względem duchowym i materialnym – chociaż przez ostatnie pół roku rzeczywistość pandemii chce nam w wielu sytuacjach przeszkodzić.  Bardzo serdecznie proszę o dalszą współpracę na rzecz budowania wspólnoty Kościoła. Polecam się Waszej modlitwie i życzliwości.

We wtorek obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej diecezji jest to dzień modlitw w intencji kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek po mszy o godz. 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych, licznych i świętych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych. 

Kolekta następnej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. W niedzielę 13 września o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie i procesja ze świecami.

Burmistrz Brus oraz Proboszcz Parafii Wszystkich Świętych w Brusach zapraszają na mszę św. dziękczynną w ramach obchodów Zaborskich Dożynek Gminnych, 13 września o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Brusach. Po mszy św. odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca Krëbane. Serdecznie zapraszamy!

W dniach 12-20 września w Sanktuarium Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie odbywać się będą uroczystości odpustowe. Szczegóły na plakacie oraz na stronie sanktuarium-piaseczno.pl

„Wyjdź z mroku do nowego życia i wyrusz na drogę przebaczenia” to hasło kolejnej ekstremalnej drogi krzyżowej, która rozpocznie się mszą świętą w Dziemianach 18.09. o godz. 20.00. Zapisy i szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.edk.org.pl

WSD Diecezji Pelplińskiej zaprasza kandydatów, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zainteresowani proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 1 października 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl 

Sołectwo Przymuszewo organizuje pielgrzymkę do Lichenia w dniu 26.09. wyjazd o godz. 6.00 koszt 50 zł. Osoby zainteresowane prosimy by zgłaszały się do sołtysa Przymuszewa tel. 662 502 541

 Nasz parafialny odpust pw. Podwyższenia Krzyża Świętego będziemy obchodzili 20 września. Odpust poprzedzony będzie rekolekcjami, które rozpoczną się w czwartek 17.09. Rekolekcje poprowadzi w tym roku ks. Andrzej Szopiński. Szczegółowy plan rekolekcji podam w następną niedzielę. 

 Do nabycia przy wyjściu z kościoła nowa prasa katolicka, do odebrania w zakrystii nowy numer czasopisma: „Pielgrzym”

Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.      

ks. Damian Drozdowski