Ogłoszenia 6.02.2022

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Po mszy o godz. 8.00 spotkanie róż różańcowych i wymiana tajemnic.

Przypominam o noszeniu maseczek ochronnych w naszej świątyni w związku
z dużą liczbą zachorowań.

Bardzo serdecznie dziękuję za udział w dniach eucharystycznych i za wspólną adorację w pierwszą sobotę miesiąca, dziękuję naszym strażakom z OSP Leśno za usunięcie choinek z kościoła.  Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Scholastyki (10.02.)

We wtorek na mszę  o godzinie 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania. Po mszy odbędzie się spotkanie.

W środę po mszy świętej o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek w świetlicy w Leśnie o godz. 18.30 spotkanie grupy: „Domownicy Boga”.

W piątek obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
Od wielu lat jest to Światowy Dzień Chorych. Na mszę na godzinę 18.00 zapraszam osoby chore i seniorów. Po mszy odbędą się modlitwy przed Najświętszym Sakramentem z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas nabożeństwa będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Przypominam, że ten sakrament udzielany jest osobom poważnie chorym, osobom przed ciężką operacją zagrażającą życiu i osobom w podeszłym wieku. Po nabożeństwie spotkanie dla służby liturgicznej naszej parafii.

„Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku www. pelplin.caritas.pl. Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby dotknięte pandemią. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy”.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odbioru kolejny numer czasopisma Pielgrzym i Rycerz Niepokalanej.

Kolekta następnej niedzieli jest przeznaczona na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

Zmarła nasza parafianka śp. Gertruda Kaszubowska, l. 83, zamieszkała
w  Skoszewku, jej pogrzeb odbył się w sobotę 5.02. Zmarłą Gertrudę polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

        ks. Damian Drozdowski