Ogłoszenia 5.05.2024.

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00  i 11.30. Po rannej mszy świętej spotkanie Róż Różańcowych i wymiana tajemnic.

Dziękuję za Waszą obecność i modlitwę na adoracji z racji I soboty miesiąca. Dziękuję dzieciom, młodzieży ze scholi i ich mamom za przygotowanie adoracji.

Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

W poniedziałek i w środę odbywać się będą procesje błagalne z prośbą o urodzaje wg dawnego zwyczaju Dni Krzyżowych. W poniedziałek udamy się do kapliczki przy posesji p. Ostrowskich po mszy o godz. 17.00,  w środę udamy się z procesją do krzyża przy posesji p. Sikorskich po mszy o godz. 18.00.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele w tygodniu po mszy o godz. 18.00, a w niedzielę i święta po mszy o godz. 8.00. Zachęcam, by według dawnych zwyczajów gromadzić się również przy krzyżach i kapliczkach naszej parafii.

We wtorek 7.05. odbędzie się w naszej parafii wizytacja pasterska księdza biskupa Ryszarda Kasyny. Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży na mszy o godz. 17.00. Ogarnijmy młodzież naszą modlitwą. Czujmy się również zaproszeni do udziału w tej uroczystości. Spotkanie z próbą liturgiczną dla młodzieży dzisiaj po mszy o godz. 11.30 i w poniedziałek próba ze świadkami po mszy o godz. 18.00. Po próbie dla bierzmowanych zbiórka dla służby liturgicznej.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. Ogrodowej i ul. Myśliwskiej, którzy czekają na spotkanie z  Maryją w znaku ikony. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W czwartek po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy „Domownicy Boga”.

W tym tygodniu obchodzimy święto św. Filipa i Jakuba Młodszego (6.05.), uroczystość św. Stanisława – głównego Patrona Polski (8.05.).

W sobotę 11.05. wyruszy z naszej parafii do sanktuarium kalwaryjskiego we Wielu piesza pielgrzymka. Nasze pielgrzymowanie rozpoczniemy mszą o godz. 7.30. Wymarsz o godz. 8.30. Po mszy będzie można swoje podręczne bagaże umieścić w busie. O godz. 12.00 przywitanie pielgrzymów przy sanktuarium kalwaryjskim, o 15.00 droga krzyżowa na kalwarii wielewskiej.  Następnego dnia po pożegnaniu pielgrzymów o godz. 13.30 wrócimy do Leśna również pieszo. Powitanie pielgrzymów ok. godz. 16.00 i nabożeństwo majowe od figury na wjeździe do Leśna.

 Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze w naszym kościele o 8.00 i o 18.00. Wielu z nas, wzorem minionego roku, weźmie udział we mszy świętej sprawowanej na wielewskiej kalwarii o godz. 10.00 sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego.

Wydział Duszpasterski zaprasza wszystkich, którzy pragną odnowy diecezji pelplińskiej, do udziału w kolejnym Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które odbędzie się 18 maja br. w bazylice katedralnej w Pelplinie. Plan spotkania na stronie internetowej naszej parafii.

Dnia 18 maja u Braci z Towarzystwa Ducha Świętego odbędzie się Pięćdziesiątnica pod hasłem:
„I poczęła z Ducha”. Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej naszej parafii.

Dnia 18 maja w Licheniu odbywać się będzie „Czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego” organizowane przez „Teobańkologię” ks. Teodora Sawielewicza. Pan Marcin Rzepiński organizuje wyjazd na to wydarzenie. Kontakt do organizatora wyjazdu na plakacie.

Dnia 9 czerwca po mszy o godz. 11.30 odbędzie się III festyn parafialny przy budynku
i w ogrodzie plebanii. Będą atrakcje dla dzieci, smaczne stoiska przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich naszej parafii. Będziemy mieli możliwość udziału w loterii i nie zabraknie atrakcji muzycznych. Serdecznie zapraszają na ten festyn Koła Gospodyń Wiejskich, Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie Ziemia Zaborska.

 Zmarł śp. Adam Piechowski, l.44 zamieszkały przy ul. Ogrodowej w Brusach. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 14.00. Różaniec w jego intencji dzisiaj o godz. 14.00. Zmarłego Adama polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                                       

                                                                                                                 ks. Damian Drozdowski