Ogłoszenia 5.12.2021.

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Dzisiaj przy kościele odbywa się zbiórka do puszek na rzecz pomocy Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

Przypominam o noszeniu maseczek ochronnych w naszej świątyni w związku
z dużą liczbą zachorowań.

Bardzo serdecznie dziękuję za udział w dniach eucharystycznych i za wspólną adorację w pierwszą sobotę miesiąca.

Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

Msze roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 a w sobotę o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.Dziękuję za piękne uczestnictwo w roratach w pierwszym tygodniu adwentu.

W środę po mszy świętej o 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek po mszy o 17.00 odbędzie się ostatnie spotkanie dla członków Seminarium Odnowy Wiary.

Koło Gospodyń Wiejskich Leśno, Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Leśnie zwracają się z prośbą do wszystkich ludzi o dobrym sercu z prośbą o uczestnictwo w przedświątecznej akcji „Paczuszka dla Maluszka”, organizowanej przez Fundację Małych Stópek. Przyniesione paczki stawiamy pod choinką w kościele lub w szkole. Akcja trwa do 21 grudnia.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Ambrożego (7.12), uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8.12)

W zakrystii do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe w cenie 8 zł.

Po mszach niedzielnych u pana organisty można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary za opłatki są przeznaczone dla pana organisty jako wyraz naszej wdzięczności za pełnioną posługę w naszej parafii.

Dzisiaj przy rzece koło młyna w miejscowości Kaszuba na godz. 13.00 zapraszamy parafialny klub morsa i wszystkich chętnych na morsowanie.

Rokrocznie w naszej parafii odbywa się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie. Odbędzie się on w następną niedzielę 12 grudnia przy naszym kościele.  Można będzie nabyć ozdoby i słodkości. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na rzecz służby liturgicznej naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

Również za tydzień odbędzie się doroczny odpust we Wielu ku czci św. Mikołaja. Msza odpustowa o godz. 12.00 a po niej VII Wielewskie Mikołajki od godz. 13.00 do 16.00. (o 13.30 – morsowanie nad jeziorem we Wielu).

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Rycerz Niepokalanej”.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

       ks. Damian Drozdowski